Austrálsky súd v piatok poslal na 24 rokov do väzenia bývalého stredoškolského učiteľa a niekdajšiu hviezdu ragbyovej ligy Christophera Dawsona za vraždu jeho manželky Lynette. Dawson ženu zabil pred 40 rokmi, aby mohol mať vzťah s násťročnou študentkou, ktorá vtedy v rodine Dawsonovcov robila pestúnku. K dolapeniu Dawsona prispel populárny podcast.

Ten podľa BBC od vydania v roku 2018 nazbieral viac ako 60 miliónov stiahnutí.
V priebehu rokov bol prípad Lynette, ktorá v januári 1982 zmizla bez stopy, otvorený v troch samostatných vyšetrovaniach, ale až tento rok padol verdikt, ktorým bol sedemdesiatštyriročný Dawson odsúdený na trest odňatia slobody.

Políciu prinútil znovu sa zaoberať prípadom austrálsky podcast The Teacher’s Pet (Učiteľov maznáčik). Ten tiež pomohol zhromaždiť dostatok dôkazov, aby mohla polícia v roku 2018 proti Dawsonovi vzniesť obvinenia, napísal server BBC.

 Telo Lynette sa doposiaľ  nenašlo 

„Pán Dawson nie je podľa súčasných merítok starý, ale realita je taká, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedožije chvíľa (roku 2040), kedy by mohol byť podmienečne prepustený,“ uviedol k verdiktu sudcu Ian Harrison.

MANŽELKA ROZPUSTENÁ V KYSELINE!

Právnik odsúdeného Greg Walsh plánuje sa voči verdiktu súdu odvolať. Podcast, ktorý vyobrazuje Dawsona ako páchateľa, mu podľa jeho právnika neumožnil férové ​​súdne konanie.

„Prestali sme dúfať, že by tento deň mohol niekedy prísť. Teraz Lyn potrebujeme nájsť a uložiť ju na odpočinok,“ uviedol podľa denníka The Guardian na rozhodnutie súdu brat zavraždenej Greg Simms.