Majstrovo umelecké dielo zmizlo! Miliardár Karel Janeček postráda cenný erotický obraz zo série Čas nežnosti zosnulého Karla Gotta (†80), za ktorý dal viac ako štvrť milióna korún.

Janeček postráda obraz od minulej jesene. „Mal som obraz vo svojom byte a potom sme sa sťahovali. Mali sme ho uskladnený na novom mieste, kde sa dorábali veci. Keď sme na jeseň minulého roka chceli obrazy rozmiestniť, zistili sme, že tam bohužiaľ nie je,“ povedal miliardár s policajtmi za chrbtom médiám.

Posledné slová Karla Gotta deň pred smrťou: Beriem nové lieky, bude to lepšie!

Okrem cenného umeleckého diela zmizlo tiež niekoľko „nepodstatných“ maličkostí. Kto by mohol byť zlodejom, Janeček netuší. V čase rekonštrukcie prešlo zázemím mnoho potenciálnych lupičov. „Pohybovali sa tam ľudia, ktorí mali nejakú prácu,“ uviedol.

Na „pražské orgie“ s Gottom spomína aj Ringo Čech a Vít Olmer

Obraz nahých žien zo série Čas nežnosti vznikol v roku 2012, Janeček ho vydražil za 260 tisíc korún ešte za spevákovho života. „Vyjadroval Gottov postoj k životu. Pre mňa mal oveľa väčšiu hodnotu, než je finančná čiastka,“ priznal Janeček, ktorý si je istý, že po Slávikovej smrti trhová hodnota obrazu výrazne stúpla. Polícia prosí verejnosť o pomoc pri pátraní po ukradnutom umeleckom diele.