V Projekt je famózny letný dom ktorý navrhol Nicholas Frantzeskos, ktorý kombinuje tradičný luxusný dizajn s modernými prvkami. Nachádza sa v severozápadnej časti mesta Mykonos, Grécko, projekt V ponúka nádherný výhľad na západ slnka a Egejské more.
Forma a štruktúra existujúcej budovy na mieste ovplyvňovala konštrukcia, ale aj výzvu pre vytvorenie súčasného bydliska. Celý objekt je na štyroch samostatných úrovniach, ktoré definujú súkromný a komunálny priestorový charakter.

v-project-by-nicholas-frantzeskos-01

Schodisko na južnej strane pozemku prepojilo jednotlivé úrovne, rovnako ako dláždené cesty obklopujúce bydlisko na jeho troch stranách. Vstup do areálu sa vyskytuje v najvyššom bode vedľa parkovacieho miesta. Dom je určený predovšetkým na leto, s veľkými otvormi ponúkajúc ničím nerušený výhľad.
Hlavná rezidencia je umiestnená na tretej úrovni a súkromné priestory sú oddelené od tých komunálnych kamennou stenou. Posledný stupeň sa skladá z rezidencie pre hostí.

Vonkajšia estetika rezidencie zostala verná ľudovej architektúry ostrova, pretože kombinácia miestneho kameňa a bieleho troweled omietky je v plnom súlade s okolím.

Čo sa týka interiéru boli použité tradičné materiály, ako je kameň a cementový poter, pokiaľ ide o konštrukčné prvky budovy, s dubového dreva pre výrobu nábytku a spálňové podlahy. V kúpeľniach, jednoduchý cementový poter.

v-project-by-nicholas-frantzeskos-19

v-project-by-nicholas-frantzeskos-02 v-project-by-nicholas-frantzeskos-04 v-project-by-nicholas-frantzeskos-05 v-project-by-nicholas-frantzeskos-06 v-project-by-nicholas-frantzeskos-07 v-project-by-nicholas-frantzeskos-08 v-project-by-nicholas-frantzeskos-09 v-project-by-nicholas-frantzeskos-10 v-project-by-nicholas-frantzeskos-11 v-project-by-nicholas-frantzeskos-12 v-project-by-nicholas-frantzeskos-13 v-project-by-nicholas-frantzeskos-14 v-project-by-nicholas-frantzeskos-15 v-project-by-nicholas-frantzeskos-16 v-project-by-nicholas-frantzeskos-17 v-project-by-nicholas-frantzeskos-18