Umelec s neviditeľnými farbami

865

Jean-Paul Bourdier, známy ako profesor, biograf, architekt a nezvyčajný umelec. Bourdier púta pozornosť s novým projektom, ktorý spája ľudské telo a krajinu. 
Jeho cit pre architektúru či dizajn začínali už v rannom veku v rodnom Francúzsku, kde si začal uvedomovať svoju vášeň pre maľby a fotografie. Nástenné archeologické maľby ho ovplyvnili zo všetkého najviac. Mal ich utkvené hlboko v sebe a pri svojich umeleckých projektoch sa mu vynárali z pamäti a pomáhali mu byť kreatívnejší vo svojom umení.

Jedna fotografia môže zabrať niekoľko hodín práce. Je nutné nájsť správny typ krajiny, aby spĺňala predstavy fotografie. Následne namiešanie správneho odtieňu farby a nanesenie na svoje modely vyžaduje nesmiernu zručnosť. Vo finálnej verzií je dôležité odfotiť modela, ktorý zapadá do krajiny a tak sa s ňou zároveň spája. 
Jean vydal v roku 2007 knihu s umením ,,Bodyscapes“. Medzi ďalšiu známku knihu môžeme považovať knihu, ktorá sa zaoberá ľudovou architektúrou. Táto kniha bola fotená v západnej Afrike a Bourdier zachytil v nej čaro africkej zeme a slnka. Tieto fotografie a výkresy miznú spôsobom budovy.
Tento talentovaný umelec sa tomuto typu umenia venuje už takmer dvanásť rokov a sústreďuje sa výlučne na ľudské telá a pozemky. Rád by zahrnul čitateľov či záujemcov do tohto prebiehajúceho projektu, aby toho boli súčasťou.

Bourdier pomáhal pri dizajne siedmych filmov a zastával funkciu autora vo dvoch filmoch, ktoré sú smerované sochárskym umením a architektúrou. Nemôžeme sa diviť, že tento nadaný profesor vyhral ocenenia na národných a medzinárodných súťažiach.
Som si istá, že tento všestranný muž nás v budúcnosti prekvapí umením, z ktorého nám bude vyrážať dych.


Nikol Škopová