USA: Internetová nevera je príčinou rozvodu jedného z piatich manželstiev

1178

Tento údaj potvrdil nemeckej tlačovej agentúre DPA popredný americký rozvodový právnik Allan Mantel, šéf Americkej akadémie advokátov pre manželské záležitosti (AAML) v štáte New York.

„Google, Facebook, MySpace a Twitter uľahčujú partnerovi zistiť neveru,“ uviedol právnik. „Percento rozvodov ako také sa výrazne nezmenilo. Ľudia boli vždy neverní,“ dodal.

 Jedno z dvoch manželstiev v USA sa končí  rozvodom  

Nedávny prieskum uskutočnený akadémiou ukázal, že zo všetkých ľúbostných afér odhalených pomocou internetu až 65 percent bolo zistených vďaka Facebooku, 15 percent vďaka MySpace, päť percent cez Twitter a zvyšných 15 percent prostredníctvom menej známych sociálnych sietí.

Muži nesmutia

Dokonca aj niektoré celebrity dopadli zle kvôli internetovým sociálnym službám. Dôkazom sú správy, že aj hviezda obľúbeného televízneho seriálu Zúfalé manželky Eva Longoria podala žiadosť o rozvod s manželom, profesionálnym basketbalistom Tonym Parkerom. Manželia sa rozišli, keď Longoria odhalila, že Parker má intímny kontakt na Facebooku s inou ženou, informovali správy médií.