USA: Kalifornský exguvernér Schwarzenegger oznámil návrat na strieborné plátno

614

Bývalý dvojnásobný kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger pozmenil svoju slávnu vetu z filmu Terminátor – vrátim sa – na slogan „som späť“

Potvrdil tak svoj návrat do sveta filmu. 

Na sociálnej sieti Twitter 63-ročný exguvernér vo štvrtok napísal, že má „vzrušujúce novinky“. Dal zelenú priateľom zo spoločnosti Creative Artists Agency, ktorá pre neho zabezpečovala kontakt s filmovou branžou.
Niekdajší akčný hrdina Hollywoodu minulý mesiac skončil na poste guvernéra najľudnatejšieho amerického štátu. Vzniklo veľa špekulácií, či sa bude ďalej usilovať o politickú kariéru, alebo vráti k filmu.

Arnold Schwarzenegger podstúpil operáciu srdca, jeho stav je stabilný

Ešte v čase pôsobenia v úrade sa Schwarzenegger objavil vo filme v niekoľkých cameo úlohách, napríklad v akčnom trileri Sylvestra Stalloneho.

Štátu Kalifornia vznikol za jeho éry deficit zhruba 25 miliárd dolárov (vyše 18 miliárd eur), s ktorým sa Schwarzenegger snažil bojovať.

Pred oznámením záujmu o guvernérsku stoličku v Kalifornii bola Schwarzeneggerova filmová kariéra v roku 2003 už na úpadku. Filmy Koniec dní, Šiesty deň a Chladná pomsta v kinách nezarobili ani 100 miliónov dolárov. Hitom sa stalo až tretie pokračovanie

Schwarzeneggerov nemanželský syn výrazne schudol a je celý otec

Terminátora v roku 2003. Schwarzenegger prevzal slová „vrátim sa“ z prvého dielu Terminátora a stali sa jeho typickou vetou, používanou pri všetkých príležitostiach.
Do Hollywoodu sa superhrdina vracia v období, keď už „svalovci“ s úsečným vyjadrovaním nie sú tak žiadaní. Nový typ akčného hrdinu snáď predstavuje typ stvárnený hercom Mattom Damonom, ktorého diváci videli v príbehu o agentovi Bournovi.