Kohút na ilegálnych kohútích zápasoch smrteľne poranil muža

1141

Súdna pitva potvrdila, že 35-ročný Jose Luis Ochoa zomrel v dôsledku silného ostrého poranenia. Za mŕtveho ho vyhlásili dve hodiny po tom, ako ho 30. januára previezli do nemocnice z kohútích zápasov v kalifornskom okrese Tulare.

Hovorca šerifa Ray Pruitt uviedol, že nebolo isté, či k smrti Ochou prispelo to, že neskoro vyhľadal lekárske ošetrenie. „Takýto druh prípadu som ešte nikdy nevidel,“ povedal seržant Martin King z úradu šerifa, ktorý je veteránom polície s 24-ročnou praxou.

Ochoa a ďalší diváci ušli z kohútích zápasov pri príchode polície. Muži zákona našli na mieste činu päť mŕtvych kohútov a ďalšie dôkazy o zápase. Nikto nebol zatknutý.
Kohútie zápasy sú druhom športu so špeciálne chovanými jedincami, ktorý je v Spojených štátoch zakázaný. Podľa kalifornských zákonov ide o priestupok, druhý takýto prípad sa však už považuje za trestný čin.

Na dobrý úmysel ochrancov zvierat doplatilo cez 100 králikov, ktoré farmári utratili! Aktivisti zachránili len 16 zvierat

 

Podľa záznamov súdu v kalifornskom okrese Kern zaplatil Ochoa vlani pokutu 370 dolárov (vyše 270 eur) kvôli vlastneniu a výcviku zvierat na zápasy.