Uškrtil kamaráta telefónnou šnúrou, bol to taký malý žartík

1636
Starí kamaráti sa stretli a usadili sa v pekný slnečný deň na trávniku, neďaleko trhoviska. Montér Kazimír G., 44-ročný chlap, ktorého kamaráti volali Kazo, urobil akúsi fušku a dostal peniaze, o ktorých žena zvyčajne nevie.

Pomyslel si, že by sa to patrilo osláviť.

O kamarátov, ktorí sú vždy ochotní na takúto priateľskú ,,pomoc“, nikdy nie je núdza. Kazo kúpil dve fľaše vodky. Konzumácia prebiehala v takom rýchlom tempe, že po hodine už zostal iba hostiteľ a jeho dvaja kolegovia: Roman H. a Albín S.
No v istom okamihu už aj tí mali dosť a tvrdo vyhlásili, že viac nepijú. Albína dokonca alkohol tak premohol, že sa natiahol na trávnik a zadriemal.
Kazo to nemohol pochopiť. Čo sú to za kamoši, čo s ním nechcú piť? Pokúšal sa o tom presvedčiť Romana. Lenže ten odmietol, tak Kazo chytil prázdnu fľašku a z celej sily ju hodil doňho. Roman sa uhol a fľaška sa rozbila na márne kusy na najbližšom múre.
Tak teda prišiel k spiacemu Albínovi. Začal ním triasť, ale bezvýsledne. Vzal si tašku s náradím a chvíľu sa v nej prehrabúval.
Vybral kus telefónnej šnúry, urobil slučku a navliekol kamarátovi na krk. Stiahol ju, ale zošmykla sa. Urobil ju teda ešte raz, znova ju natiahol Albínovi na krk a ešte ho pritom aj bil.
Roman sa spamätal a pribehol Albínovi na pomoc. Sám nezmohol nič, preto sa rozbehol na neďalekú policajnú stanicu. Povedal im všetko, bál sa, aby opitý Kazo Albínovi neublížil.
Policajti okamžite prišli služobným autom. Keď sa blížili k trávniku, videli muža, ktorý obkročmo sedel na druhom mužovi a stláčal mu krk telefónnou šnúrou.
Pribehli čo najrýchlejšie, útočníka odstrčili, navliekli mu želiezka a vopchali do auta.

Medzitým jeho obeť už prestala dýchať.

Ihneď zavolali aj lekársku pohotovosť.
V nemocnici bojovali o Albínov život, ktorý mu nezachránili. Keby zásah policajtov bol o niekoľko minút skôr, lekársky zásah by pomohol.
Kazimíra G. zadržali, najprv ho vzali na záchytku a potom do vyšetrovacej väzby. Mal v krvi 2,5 promile alkoholu. Vôbec sa nepamätal na to, čo sa vlastne stalo.
„Ak som to aj urobil, tak som len tak trochu žartoval. Chcel som, aby si so mnou vypil,“ povedal pri výsluchu.
Za pijanský žartík bude Kazo musieť zaplatiť — verdiktom súdu.
                                  (hh)