Útek mafiánskeho boss z väzenia ako z akčného filmu po povraze z prestieradiel!

613
Šéf talianskej mafie Marco Raduano

Kúsok ako z hollywoodskeho trháka predviedol odsúdený mafián Marco Raduano. Tridsaťdeväťročný väzeň dokázal utiecť z väznice so zvýšenou ostrahou na Sardínii a to takmer pod nosom dozorcom! Šéf mafie, ktorá operuje na polostrove Gargano v Apúlii, zviazal niekoľko prestieradiel dohromady a slanil sa na nich z múru! Dozorcovia sa o jeho úteku dozvedeli až po dvoch hodinách.

Šéf talianskej mafie Marco Raduano si odpykával trest vo väznici so zvýšenou ostrahou Badu´e Carros. Talianske úrady ho zadržali v roku 2018 a bol obžalovaný za obchodovanie s drogami a zároveň čelil obvineniu z vraždy. V piatok 24. februára sa ale gangsterovi podarilo z väzenia utiecť.

 Lano z  prestieradiel 

Zábery z bezpečnostnej kamery, ktoré obleteli celý svet, zachytávajú jeho kuriózny útek z väzenia. Na videu je vidieť Raduano, ako zlieza zo steny na povraze urobenom z prestieradiel. Následne skočil do trávy za múrom a utiekol preč smerom k malému mestečku Nuoro.

Vrah na úteku vyvraždil jednu rodinu! Popravil Marka Collinsa a jeho štyroch vnukov

 Príležitosť na  plánovanie 

Britský denník Daily Mirror uvádza, že Raduano bol vzorným väzňom a za svoje príkladné správanie bol odmenou prác v knižnici. Avšak podľa vyšetrovateľov práve hodiny strávené v knižnici mu dali príležitosť preštudovať si rozvrhy hliadkujúcich stráží pri stene. Raduano si tak mohol do detailov naplánovať svoj odvážny útek. Ako uvádza denník Il Matino, dokázal si zaobstarať kľúče a dostať sa z oddelenia so zvýšenou ostrahou. Následne sa preplížil až k vonkajšiemu múru, slanil a nerušene unikol.

Odsúdený vrah na úteku popravil päťčlennú rodinu s deťmi: Polícia ho zastrelila

 Nedostatok  personálu 

„Tento odvážny útek z jednej z najbezpečnejších talianskych väzníc bol spôsobený nedostatkom personálu,“ uviedol Giaovanni Villa, šéf sardínskej pobočky Federácie národnej bezpečnosti. Vo väznici kvôli škrtom chýbajú zamestnanci. Vo chvíli, keď mafiánsky boss utekal z väzenia, nikto nepozeral na kamery. O stráženie 180 väzňov sa v súčasnej dobe stará zhruba 50 zamestnancov. Mnohí z odsúdencov sú najznámejší talianski mafiáni a nájomní vrahovia. „Nedostatok personálu sme odsudzovali mesiace a to je hlavný faktor, ktorý ohrozuje bezpečnosť,“ dodáva.

Bezpečnostné zložky po utečencovi stále pátrajú. Zosilnené boli kontroly v prístavoch a na letiskách na Sardínii.