Medzi obeťami je osem mužov, sedem žien a dvaja malí chlapci.

Po vrahovi na úteku sa pátra v celej Európe.

Pätnástou potvrdenou obeťou je 34-ročný Pau Pérez z mesta Vila Franca, ktorému pravdepodobne podozrivý Younes Abouyaaquoub po útoku v Barcelone spôsobil smrteľné bodné zranenia, pri krádeži jeho auta. Vozidlo sa našlo na predmestí Barcelony aj s Pérezovým telom na zadnom sedadle.

Útek útočníka

Katalánsky denník La Vanguardia v pondelok detailne opísal, ako mohol útočník z centra Barcelony uniknúť.

Potom, čo na promenáde La Rambla vrážal do ľudí, po šesťsto metroch zastavil a stratil sa v dave na slávnom trhovisku La Boquería. Tam ho zachytili kamery.

Španielsky denník El País v pondelok zverejnil fotky, na ktorých muž v čiernych okuliaroch vchádza do trhoviska a potom z neho zadným vchodom vychádza.

Maročan potom prešiel pešo na parkovisko pri univerzite, kde pravdepodobne prepadol vodiča Fordu Focus. Péreza prinútil nožom nasadnúť do auta a sám si sadol za volant.

Čoskoro ale narazil na policajnú hliadku, do ktorej vrazil a jedného policajta zranil. To bolo asi hodinu a pol po útoku, teda asi o pol siedmej, keď už bolo v meste asi 800 policajných kontrol.

Ďalšia obeť

Terorista s vozidlom prišiel do mesta Sant Just Desvern, kde auto i s mŕtvym Pérezom zanechal pred architektonicky slávnym obytným domom Walden.


Polícia potvrdila, že majiteľa auta našli na zadnom sedadle zabitého nožom. Potom Maročan niekomu telefonoval, podľa denníka La Vangardia ho jeden tamojší obyvateľ počul hovoriť arabsky.

Útočník je stále na úteku. Polícia po ňom pátra vo všetkých európskych štátoch, pretože nemožno vylúčiť, že po čine prekročil hranice s Francúzskom.