Psík Alex, ktorého údajne brutálne zmlátil tyčou sedemročný chlapec z rómskej osady, po niekoľkodňovom boji o život uhynul. Dlhodobo zanedbávaného zvieraťa sa minulý týždeň ujali ochrancovia zvierat zo záchranného spolku, Alexovi už ale nebolo pomoci. Psík bol v zúfalom stave už pred tým, zbabelému útoku sa tak ani nedokázal brániť.

Ochrancovia zvierat zo slovenskej organizácie SOS linka pre zvieratá v núdzi na facebookovej stránke 4. júna informovali o ďalšom prípade týrania psa v jednej z rómskych osád na východe krajiny. Aktivistom sa dostal do rúk brutálne zmlátený psík, ktorému dali meno Alex. Zviera bolo v hroznom stave.

„Nevieme, či prežije, bojuje o život. Nedokáže sa ani postaviť, ťažko dýcha, zvracia,“ informoval spolok s tým, že v predmetnej osade išlo v krátkej dobe už o druhého podobne zbedačeného psa. Alex nemal silu, aby dokázal vstať a ani neprijímal potravu, len vodu.

Ďalší otrasný prípad týrania zvierat! Psíkovi omotal hlavu izolačnou páskou a udusil ho!

Pes bol zlou starostlivosťou tak zoslabnutý, že sa nedokázal ubrániť útoku 7ročného chlapca, ktorý si na ňom vybil zlosť železnou tyčou. Príbeh verejnosť zasiahol, Alexovi držal palce snáď úplne každý. Psík svoj boj ale bohužiaľ prehral, ​​uhynul na zlyhanie obličiek.

Situácia psov v rómskych osadách je podľa slovenských spolkov na ochranu zvierat kritická. Na týraní sa často podieľajú aj dospelí, a keď spolok podá trestné oznámenie, skrývajú sa za deti, ktoré sú právne nepostihnuteľné.

Ako prežívajú posledné chvíle vaši domáci miláčikovia pred smrťou. Veterinári prezradili, čo sa so zvieratkami deje

„Avšak právny dopad takého konania, aj keď je spáchaný dieťaťom, tu stále je. Prípadom by sa mala zaoberať sociálka, zo zákona môže deťom nariadiť výchovné opatrenia, napríklad aj nariadenie ústavnej výchovy,“ napísal k prípadu na facebooku Zvierací ombudsman.

Spolok SOS linka pre zvieratá v núdzi na 22. júna v Bratislave plánuje protestné zhromaždenie, ktoré má upozorniť na podmienky, v akých žijú stovky, možno tisíce psov a ďalších zvierat po celom Slovenskom. Ochrancovia zvierat požadujú, aby úrady mali právomoc zakazovať ľuďom chov zvierat v prípade, ak ich už skôr týrali.

Masaker bizónov bol holokaustom pre 50 miliónov zvierat