Najväčšou favoritkou bola podobne ako na predchádzajúcich dvoch podujatiach v Levi a v Killingtone Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá vyhrala oba predchádzajúce preteky a pridala k ním ďalšie víťazstvo v Sestriere. Na druhom mieste v obidvoch jazdách skončila naša Veronika Velez-Zuzulová. Celkovo na siedmom mieste sa umiestnila Petra Vlhová. V prvom kole skončila na výbornom štvrtom mieste so 61 štartujúcich pretekárok.

Slalom v Sestriere – konečné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová USA 1:37,80 min
2. Veronika Velez-Zuzulová SR +1,09 s
3. Wendy Holdenerová Švajčiarsko +1,21 s
4. Frida Hansdotterová Švédsko +1,29 s
5. Nina Lösethová Nórsko +1,73 s
6. Michelle Gisinová Švajčiarsko +1,83 s
7. Petra Vlhová SR +1,98 s
8. Maria Pietiläová-Holmnerová Švédsko +2,26 s

Poradie vo Svetovom pohári v slalome (po 3 z 10 pretekov):

1. Mikaela Shiffrinová USA 300 b
2. Veronika Velez-Zuzulová SR 210 b
3. Wendy Holdenerová Švajčiarsko 200 b
4. Petra Vlhová SR 141 b
5. Nina Lösethová Nórsko 127 b
6. Šárka Strachová ČR 101 b

Celkové poradie vo Svetovom pohári:

1. Mikaela Shiffrinová USA 498 b
2. Lara Gutová Švajčiarsko 393 b
3. Sofia Goggiová Taliansko 347 b
4. Ika Štuhecová Slovinsko 245 b
5. Tessa Worleyová Franúczsko 240 b

8. Veronika Velez-Zuzulová SR 210 b
10. Petra Vlhová SR 202 b
Slovenka skončila v slalome Svetového pohára v talianskom Sestriere opäť druhá. Rovnako ako pred dvoma týždňami v Killingtone ju predstihla len nedostihnuteľná Američanka Mikaela Shiffrinová. Ďalšia Slovenka Petra Vlhová skončila siedma.

Veronika mala k víťazstvu v Sestriere veľmi blízko.

Po prvom kole slalomu na ňu strácala len dvanásť stotín sekundy. Američanka však zvládla záver svojej druhej jazdy famózne a Slovenku napokon zdolala o sekundu a deväť stotín.
Napriek tomu má Velez-Zuzulová po troch slalomoch Svetového pohára v tejto zime skvelú bilanciu – v Levi bola štvrtá, v Killingtone i v Sestriere druhá.
Na striebornú pozíciu sa posunula aj v priebežnom poradí slalomu, na konte má 210 bodov. Prvá je s tristo bodmi jasne Shiffrinová, ktorá všetky tri slalomy vyhrala. Vlhová je štvrtá (141 bodov)
Velez-Zuzulová si vyjazdila už 27. pódiové umiestnenie v pretekoch Svetového pohára v kariére a trinásty raz skončila na druhej priečke (okrem toho má štyri víťazstvá a desať tretích miest).
„ Prvé kolo mi vyšlo a aj v druhom som chcela ísť rýchlo, no nepodarilo sa mi to, v závere som stratila rytmus. S druhým miestom som však spokojná. Michaela potvrdila, aká je výnimočná. Budem však bojovať a snažiť sa zdolať ju,“ komentovala Velez-Zuzulová pre ORF.
V súčasnom ženskom slalome už dlhé mesiace platí – keď nastúpi Shiffrinová, ostatné lyžiarky bojujú len o druhé miesto.
V minulej sezóne pustila k víťazstvám 21-ročná Američanka aj súperky, na svahoch totiž niekoľko mesiacov chýbala pre zranenie kolena.
Využili to aj Slovenky – Velez-Zuzulová vyhrala dva slalomy vo Flachau a Vlhová zasa preteky v Aare. Odkedy sa však Shiffrinová vrátila, víťazí len ona.
Petra Vlhová bola nespokojná z umiestnením
„Môj cieľ je skončiť v každom slalome do piateho miesta,“ vravela Vlhová pred pretekmi v Sestriere.
Po prvom kole bola štvrtá, no so svojou jazdou nebola príliš spokojná. Ani druhé kolo jej nevyšlo podľa predstáv a klesla na siedmu priečku, čo je v slalome jej najhorší výsledok v sezóne. Predtým bola v Levi tretia a v Killingtone piata.
Najbližší slalom SP čaká obe Slovenky 29. decembra v rakúskom Semmeringu.