V Bavorsku sa po prípitku otrávilo osem ľudí! Jeden z nich v nemocnici zomrel!

1592

V Bavorsku sa po prípitku šampanským otrávilo osem ľudí, z ktorých jeden zomrel. Vo fľaši bolo veľké množstvo drogy extázy. S odvolaním sa na dnešné oznámenie prokuratúry o tom informovala agentúra DPA. Nešťastie sa odohralo v meste Weiden in der Oberpfalz, ktoré leží niekoľko kilometrov od českých hraníc.

„Boli v tom veci, ktoré do šampanského nepatria,“ uviedol štátny zástupca Gerd Schäfer. „Pôsobili ako toxín, ako jed,“ dodal s tým, že toxikologické testy boli dokončené. Neskôr Schäfer potvrdil špekulácie médií, že v šampanskom bola rozpustená droga extázy. Podľa prokurátora bola v „značnej koncentrácii“. Stále je však nejasné, ako sa droga do fľaše dostala. Cielený útok však vyšetrovatelia vylúčili. Podľa Schäfera existuje podozrenie na zabitie z nedbanlivosti.

Pančovaný alkohol zabíjal! Rodičia (†41 a †39) piatich detí chceli zapiť nový nábytok: Zomreli pár hodín po sebe

Podľa predchádzajúcich zistení si v sobotu neskoro večer dalo pohárik niekoľko hostí reštaurácie vo veku 33 až 52 rokov. Čoskoro potom sa u všetkých objavili príznaky otravy. Osem ľudí, päť mužov a tri ženy, bolo prevezených do rôznych nemocníc a 52-ročný muž z okresu Schwandorf v noci na nedeľu zomrel. Dvaja otrávení boli medzitým v pondelok z nemocnice prepustení. Vyšetrovatelia začali aj s výsluchmi otrávených ako svedkov.

Vrah použil biele víno s kyanidom draselným

Vyšetrovanie sa teraz zameriava na pôvod fľaše. „Dôkladne preverujeme distribučné cesty,“ povedal Schäfer. Vyšetrovatelia zisťujú, či a prípadne kde a kto s fľašou manipuloval. Je podľa nich možné fľašu otvoriť, dať do nej drogu a fľašu opäť uzavrieť tak, že to nie je poznať. Podľa informácií DPA však vyšetrovatelia predpokladajú, že extázu do fľaše nasypal jeden z hostí, jeden z prítomných, podľa DPA išlo o skupinu štamgastov, otváranie šampanského filmovali, hostia sa údajne na chuť vína hneď sťažovali.