V Brazílii našli uprostred džungle mŕtvu veľrybu

1417

Mláďa Keporkakov naozaj nemá uprostred džungle čo robiť. Práve preto sú brazílski vedci v šoku a skúmajú mŕtvolu, aby prišli na to, čo ju do takto nezvyčajnej lokality priviedlo.

Veľrybu našli ochrancovia prírody z organizácie bich D’Água, ktorí si všimli, že sa v lokalite pohybuje nezvyklé množstvo nekrofágnych vtákov. Čoskoro prišli na to, že hodujú na mŕtvole mláďaťa keporkakov.

Mŕtve telo sa nachádzalo v lokalite Maraj zhruba stovku kilometrov od ústia rieky Amazonky. Veľryba neniesla žiadne známky poranenia. Podľa všetkého sa zrejme mláďa dostalo do ústia Amazonky a nebolo schopné sa vrátiť späť na otvorené more.

Zvrhlá blondínka. Známa televízna moderátorka, masakruje zvieratá po desiatkach! Potom s nimi pózuje.

Vedci si nie sú istí, ako sa mláďa dostalo do vnútrozemia. Jedna z možností je, že ho sem priniesla silná riečna prílivová vlna, a mláďa nakoniec uhynulo v džungli. Druhá verzia predpokladá, že mláďa zahynulo už vo vode a príliv odniesol do lesov len mŕtve telo. Experti každopádne vylučujú možnosť, že by sa veľryba dostala na súš živá vlastnými silami, ako o tom špekuluje verejnosť na sociálnych sieťach.

Veľryba bola vo chvíli, keď k nej dorazili experti, mŕtva najmenej tri týždne. Teraz sa rieši, ako obrieho tvora premiestniť z odľahlej a zle dostupnej oblasti do civilizácie, kde by mohlo byť jeho telo ďalej skúmané.

Japonské akvárium zavrelo, delfín Honey, tučniaky a ďalšie zvieratá živoria zamknuté vo vnútri