Veľký ohlas vyvolal na sociálnych sieťach prípad psov uhnaného srnca na Liberecku. Dve voľne pobehujúce šelmy tam srnca uhnal a potom zabili. Fotografie zabitého srnca ležiaceho v rieke Kamenici nafotil jeden z poľovníkov, ktorí v oblasti pôsobia.

Malé srnča vydesil a prehnal niečí pes. Mláďatko potom umrelo bez pomoci v hlbokom snehu

„Ďakujeme všetkým nezodpovedným majiteľom psích maznáčikov. V nedeľu zahnali dva psy do riečky Kamenice tohto srnca, kde ho zabili,“ píše k priloženým fotkám na sociálnu sieť Jiří K. Ďalej upozorňuje, že po neúspešnom prehováraní verejnosti o nutnosti mať svojich psov na vodítku už nezostáva než plne začať využívať výkon poľovníckej stráže .Voľne pobiehajúcim psom môže hroziť zastrelenie. „Oprávnený na usmrcovanie psov v poľovných revíroch podľa zákona o poľovníctve (§ 2l ods. L písm. B) je člen poľovníckej stráže. Na iné osoby vykonávajúce právo poľovníctva v poľovnom revíre a majúci platný poľovný lístok toto oprávnenie môže preniesť iba užívateľom poľovného,“ uvádza server Myslivost.cz.

Na poľovníka v Strážovských vrchoch zaútočil medveď. Nepomohla mu ani strelná zbraň!

Pes sa v tú chvíľu musí okrem iného pohybovať viac ako 200 metrov od trvale obývaného domu, musí byť mimo vplyvu svojho vedúceho a musí korisť viditeľne prenasledovať.

Lov na bažantov skončil smrťou Dariny († 29). Zastrelil ju poľovník

„Za svoju dlhoročnú poľovnícku činnosť som v živote po psovi nevystrelil a ani som nikdy nikomu neudelil pokutu, my sa len snažíme apelovať na ľudí, aby svoje psy strážili a mali ich na vodítku,“ povedal Jiří K. Prípad je podľa neho vo výkone vyšetrovania.