V Chorvátsku zmizlo pri búrke na mori 6 českých detí!

1557

Chorvátski záchranári v noci z nedele na pondelok pátrali po skupine jedného dospelého Čecha a šiestich detí, ktorí sa stratili kvôli silnej búrke na lodi. Do akcie sa zapojilo niekoľko plavidiel, policajti, ale pátrali aj na brehu.

Silná búrka spôsobila obrovské problémy prevažne menším lodiam v oblasti zadarských ostrovov. Rad lodí vplyvom počasia skončila potopená a prevrátená, ďalšie uviazli.

Pri ostrove Molat v zálive Jaz uviazlo päť lodí, záchranári dostali do bezpečia celkovo 56 ľudí. Z veľkej väčšiny išlo o školákov zo Švajčiarska a Talianska.

Namiesto potápanie boj o život. Rusa strhlo more, nad vodou sa udržal neuveriteľných 24 hodín

Najväčšiu drámu spôsobila správa o zmiznutí skupiny siedmich Čechov, jedného dospelého a šiestich detí, ktorí sa mali stratiť blízkosti ostrova Krk.

Do nočnej pátracej akcie sa zapojilo niekoľko lodí. Tie boli však pri hľadaní neúspešne, rovnako ako policajti, ktorí prečesávali pevninu.

Žraloky sa blížia k európskym plážam! Hľadajú ľahkú korisť…

Dramatický príbeh má našťastie dobrý koniec. Česká skupina sa totiž dokázala dostať do bezpečia sama. Záchranári sa to dozvedeli až ráno. O incidente informovalo chorvátske Ministerstvo mora, dopravy a infraštruktúry.