Na núdzové pristátie v talianskom mesta Pisa sa rozhodol kapitán lietadla mieriaceho z Bruselu na Maltu kvôli hromadnej bitke, ktorá sa strhla medzi cestujúcimi na palube. Incident sa odohral už v noci na piatok, ale talianske médiá o ňom informovala až v pondelok potom, čo sa na internete objavil záznam incidentu vytvorený jedným z pasažierov.

Do bitky, v ktorej prišli k slovu päste aj kopance, sa postupne zapojilo desať ľudí. Pôvodcom maléru bol podnapitý muž, ktorý, ako sa následne ukázalo, bol v minulosti už trestaný za násilie. Pustil sa totiž do staršej ženy za to, že mu údajne obsadila jeho miesto. Na jej obranu sa ale postavilo niekoľko ďalších cestujúcich.
Posádka sa snažila rozpálené hlavy upokojiť, avšak márne, a tak sa kapitán rozhodol pristáť s lietadlom predčasne v Pise. Po niekoľkohodinovej prestávke lietadlo pokračoval v ceste, ale bez štyroch pasažierov. Násilník, ktorého štátnu príslušnosť správy neuvádzajú, putoval do cely predbežného zadržania. Ďalšie tri osoby sa v Pise zdržali kvôli vyšetrovanie incidentu.

lietadlo-bitka