Za dobu 23 rokov manželský pár navštívil 177 rôznych krajín a precestoval 885 tisíc kilometrov. A to všetko na sedadle svojho vozidla (Mercedes-Benz G-Wagon) z roku 1988. Ak očakávate luxusné hotely či kávičke v prestížnych kaviarňach, potom ste na omyle. Tento manželský pár prahne po zážitkoch, nie po pôžitkoch.

gunther-christine-holtorf-01

gunther-christine-holtorf-02S automobilom, ktorý manželský pár pomenoval menom „Otto“, vycestovali v roku 1989 z Berlína. Počas 23 rokov Gunther a Christine prešli celou Saharou, dostali sa do Iraku, ba dokonca aj do Severnej Kórey. Zaspávali na hojdacej sieti. A keď nebolo možné hojdacia sieť rozložiť, prespali na sedadle svojho vozidla. Varili si na plynovéj bombe a ochutnávali miestne pochúťky. Hygiena bola tiež zabezpečená, pričom sa sprchovali pomocou fliaš s vodou.

gunther-christine-holtorf-03    „Čím viac sme cestovali, tým viac sme si uvedomovali, ako málo sme toho videli,“ povedal Gunther. „Čím viac zažijete, tým je túžba po nových a nových zážitkoch silnejšia.“

gunther-christine-holtorf-04V roku 2010 Christine zomrela, ale počas svojho života toho dokázala viac ako ktokoľvek iný. Gunther sa po smrti svojej manželky svojho sna nevzdával a sám navštívil ešte ďalšie krajiny, pričom na spiatočnom zrkadle mal zavesenú fotografií svojej ženy. Gunther sa vo veku 76 rokov vrátil natrvalo do Berlína.

gunther-christine-holtorf-05 gunther-christine-holtorf-06 gunther-christine-holtorf-07 gunther-christine-holtorf-09 gunther-christine-holtorf-08 gunther-christine-holtorf-10 gunther-christine-holtorf-12