V štyridsať stupňových horúčavách, zranená v aute, prežila šesť dní bez jedla a vody

1126

Šesť dní úmorných horúčav bez jedla a s pár dúškami dažďovej vody prežila uväznená v aute Belgičanka, ktorá minulý týždeň havarovala blízko Liege. Kvôli zraneniu chrbtice bola takmer nehybná a nedokázala si zavolať pomoc. Nakoniec ju totálne vyčerpanú a dehydrovanú objavili v pondelok priatelia, ktorí po nej pátrali.

Štyridsaťpäťročná Corine Bastideová minulý utorok zišla s vozidlom z cesty a pri náraze si poranila chrbticu. Havarovala na málo frekventovanej ceste, z ktorej nebol jej voz dobre vidieť a nikto z prechádzajúcich u nej nezastavil. Kvôli svojmu zraneniu nebola schopná vytiahnuť telefón a zavolať si pomoc.

„Prvú noc telefón neprestal zvoniť. Snažila som sa ho zdvihnúť, ale bolesť ruky mi to nedovolila. Ďalší deň zvoniť prestal,“ opísala zúfalú situáciu belgickej televízii RBTF z nemocničného lôžka.

V aute ležala na rozbitom skle, ale nemohla sa pohnúť, lebo pri každom pokuse nadvihnúť sa omdlievala bolesťou. Cez deň ju navyše dusila tropické horúčavy, pri ktorých v Belgicku siahali teploty až k 41 stupňom. Našťastie občas prišiel dážď a do jej rozbitého auta pršalo, a tak mohla nachytať trochu dažďovej vody do krabičky od žuvačiek a zvlažiť sa. „Tiež som si zvlhčovala pery mokrým konárom. Ale hlad som nemala,“ popisovala boj o prežitie.

Talentovaná hudobníčka spadla autom z útesu, kde ju až po týždni našli. Prežila svoju smrť

Celú dobu ju zožierala predstavy, že v aute zomrie, lebo ju nikto nenájde. Pri živote ju vraj držala myšlienka na deti. „Chcela som žiť pre svoje deti. Nechcela som, aby si niekedy mysleli, že som urobila chybu,“ povedala s odkazom na nehodu.

Jej rodina nahlásila zmiznutie políciu, ktorá ju zaradila na zoznam hľadaných osôb. Objavila ju v pondelok matka kamaráta jej syna, ktorá spolu s ďalšími ľuďmi zastavila blízkosti miesta nehody. Keď zranená žena počula, že neďaleko zaparkovalo prvé auto za celú dobu, začala z posledných síl kričať o pomoc.

Brutálny cisársky rez! Pri náraze auta, klady vytrhli dieťa tehotnej žene z brucha, dieťa prežilo

„‘Corine, si to ty? ‘Volali. Poznali moje meno,“ opísala okamih záchrany. Podľa lekárov musí byť operovaná a v nemocnici strávi niekoľko týždňov, avšak má šancu sa uzdraviť.