Súd v Turíne sa v pondelok začal zaoberať prípadom futbalového Juventusu a jeho predstaviteľov vrátane bývalého viceprezidenta Pavla Nedvěda kvôli obvineniu z falšovania účtovníctva. Podľa agentúry Reuters potrvá niekoľko mesiacov, kým sudca Marco Picco rozhodne, či nariadi proces.

Žalobcovia navrhli poslať bývalého šéfa Juventusu Andreu Agnelliho, Nedvěda a ďalších deväť osôb aj samotný klub pred súd vlani v decembri. Podľa vyšetrovateľov si vedenie najúspešnejšieho talianskeho celku v minulých rokoch bralo protiprávne provízie z prestupov futbalistov a investorom vykazovalo falošné zisky. Rovnakému obvineniu čelil klub už vlani, keď bol zbavený viny.

Prípad však sprevádza rad problému. V minulom týždni sa napríklad z prípadu stiahol jeden z troch žalobcov Ciro Santoriello kvôli videu z roku 2019, na ktorom o sebe vyhlasuje, že je fanúšikom Neapola a nenávidí Juventus.

Nedlho po začatí predbežného vypočutia súce rozhodol o odročení na 10. mája. Vypočutia sa nezúčastnil nikto z obžalovaných, iba ich právni zástupcovia.

Pavel Nedvěd sa dostal do potýčky v dome Dary Rolins, zasahovala polícia

V talianskej lige už Juventus trest dostal. V januári mu športový tribunál odobral 15 bodov v tomto ročníku. Nedvěd dostal osemmesačný zákaz pôsobenia vo futbale, Agnelli dostal dvojročný dištanc. Obaja vlani v novembri spoločne s celým vedením klubu kvôli afére odstúpili z funkcií.

Američan chcel driblovať až do Brazílie, v Oregone ho zabilo auto