Väzenský vychovávateľ vydieral väzňov! Za „ochranu“ inkasoval 200 tisíc

954
Foto: Väznica Bory Plzeň

Hrozbou mal podľa obžaloby väzenský vychovávateľ Václav B. prinútiť väzňa Roberta K., aby mu poslal na účet 200 tisíc korún (8 tisíc euro). Suma mu mala zaručiť pokojný kriminál. Robert sa ale rozhodol o podivných praktikách vypovedať, a spolu s ním aj ďalší väzeň Tomáš K. Vychovávateľ sa spolu s bývalým väzňom Emilom J. spovedajú na okresnom plzenského súdu z vydierania, hrozí im až štvorročné väzenie.

„Robert sa mi na cele zveril, že si ho zavolal vychovávateľ a mal mu povedať, že on tu vládne a že ako špeciálny pedagóg má kriminál pod palcom. Vraj chcel po ňom 250 tisíc korún (10 tisíc euro) za to, že sa tu bude mať dobre. Bol pri tom aj Emil J., ktorý Robertovi radil, aby vychovávateľa poslúchol,“ popísal podľa serveru Novinky.cz svedok Tomáš K., ktorý vraj sám za ochranu platil práve Emilovi.

Vo väzení záhadne zomrel  kráľ pedofilov! V Prahe zneužil 11 dievčat

 Tykal si s  bacharmi 

Ten podľa neho vo väzenskej hierarchii stál veľmi vysoko. „S bacharmi si tykal, mal s nimi nadštandardný vzťah. Odsúdeným zaisťoval rôzne veci. Mal svoje kontakty aj v kuchyni, kde mu pripravovali hamburgery, pozeral som na to ako blázon,“ uviedol svedok.

Róbertov brat naozaj poslal v roku 2017 na účet vychovávateľa takmer 200 tisíc korún. Obžalovaný tvrdil, že išlo o finančnú výpomoc. Doklad ani písomnú zmluvu ale nadobudol schopný súdu predložiť.

Futbalistu Tomáša Řepku v base drvia tvrdé pravidlá!

 Rozhodnutie  prehovoriť 

Podporiť výpovedí Roberta sa Tomáš rozhodol po tom, čo mu povedal práve o väzenskom vychovávateľovi. „Vôbec som nechápal, že v dnešnej dobe je ešte niečo také možné. Sám by som asi odvahu to oznámiť nenašiel. Byť za bonzáka, to si v base podpisujete skoro ortieľ smrti. Ale Robert ma požiadal, aby som svedčil,“ vysvetlil podľa serveru Novinky.cz Tomáš.Cítil, že musí spoluväzňa podporiť. „On ma tu jeden čas psychicky držal nad vodou. Je to dobrý a šikovný človek,“ dodal Tomáš K.

„Psycho“ mučil, vraždil, likvidoval a teraz šije plyšákov. Vyhráža sa Kajínkovi ?!