Väznicu v Louisiane opustil muž, ktorý strávil 43 rokov na samotke

1027

Po viac ako štyridsiatich rokoch na samotke sa Albert Woodfox dostal z väzenia v americkej Lousiane. V histórii amerického väzenstva nie je trestanec, ktorý by na samotke strávil viac rokov než on.  

Odsúdený bol spolu s ďalšími dvoma mužmi v roku 1973 za ubodanie bachara a celý čas trval na svojej nevine.

Celkom 43 rokov žil Woodfox 23 hodín denne v úplnej izolácii od ostatných väzňov. Trest si vyslúžil spolu s ďalšími dvoma mužmi za brutálnu vraždu 23-ročného bachara Brenta Millera. Muži dostali za zločin prezývku „Angolská trojica“ podľa väzenia, v ktorom k zločinu došlo. Woodfox bol za zločin odsúdený v apríli 1973 a od tej doby sa z väzenia nedostal.

NECHUTNÝ KŠEFT! Predali ešte len pätnásťročné dievča!

Po celú dobu trestu však tvrdil, že je nevinný. Teraz prijal obvinenie zo zabitia. A hoci podľa jeho slov nejde o priznanie viny, na rokovanie so štátnymi žalobcami to stačilo.

„Hoci som sa tešil, že v novom procese dokážem svoju nevinu, strach o moje zdravie a môj vek ma prinútili, aby som ten prípad vyriešil teraz a dosiahol prepustenia prijatím menšieho obvinenia,“ cituje Woodfoxovo vyhlásení BBC.

Najobávanejší väzeň Lucifer zabil 48 spoluväzňov! Odrezal im hlavu a vykuchal ich!

Z väzenia sa dostal na svoje 69. narodeniny. Pri odchode zo zariadenia reportérom prezradil, že jeho prvé kroky povedú k hrobu svojej matky. Tá zomrela, keď bol vo väzení a Woodfox nedostal povolenie ísť na jej pohreb.