V texaskej väznici Huntsville bol popravený jeden z páchateľov mimoriadne krutej rasisticky motivovanej vraždy z 90. rokov John William King. Života ho zbavila smrtiaca injekcia. Lekári ho vyhlásili za mŕtveho v 19:08 miestneho času (02:08 SEČ).

Štyridsaťštyriročný King patril ku trojčlennej skupinke belochov, ktorí v júni 1998 uvláčili na smrť černocha Jamesa Byrd Jr. – trojica ho ťahala takmer päť kilometrov za svojím autom uviazaného za členky na 7,5 metra dlhej reťaze. Na konci tejto vražednej jazdy bolo telo obete rozorvané na dve časti.

 Jedna z najhorších rasistických  vrážd 

Porotcovia súdu vtedy vraždu označili za jeden z najhroznejších rasistických zločinov v USA v posledných desaťročiach. Americký kongres neskôr na jeho základe prijal zákon, ktorý má brániť trestným činom z nenávisti.

John King, rasista , ktorý uvláčil černocha k smrti

Ide už o druhého popraveného páchateľa Byrdovej vraždy. V roku 2011 stál v popravčej komore Lawrence Russell Brewer. Tretí účastník tohto hrozného činu, Shawn Allen Berry, vyviazol s doživotným trestom.

Príbeh vraha: Každý chcel byť jeho priateľom

 Štvrtá tohtoročné  poprava 

King je štvrtým tonto rok popraveným väzňom v Spojených štátoch a tretím v Texase. V snahe zabrániť poprave jeho právnici na poslednú chvíľu podali odvolanie, v ktorom argumentovali, že počas procesu boli porušené Kingove práva na obhajobu. Americký najvyšší súd ho však v stredu večer zamietol, čím dal poprave zelenú.