Vdova po slávnom moderátorovi Larrym Kingovi spochybňuje jeho ručne písanú závet

Slávny moderátor svoje imanie odkázal deťom

972

Los Angeles (USA) Vdova po nedávno zosnulom legendárnom americkom moderátorovi Larrym Kingovi Shawn Southwicková Kingová napadla na losangeleskom súde ručne písanú závet svojho manžela, podľa ktorej King prenecháva všetky dedičstvo po ňom v hodnote asi dvoch miliónov dolárov svojim deťom. Informoval o tom server BBC.

Vdova po nedávno zosnulom legendárnom americkom moderátorovi Larrym Kingovi Shawn Southwicková Kingová napadla na losangeleskom súde ručne písanú závet svojho manžela, podľa ktorej King prenecháva všetky dedičstvo po ňom v hodnote asi dvoch miliónov dolárov svojim deťom. Informoval o tom server BBC.

Kingovho manželka tvrdí, že bol moderátor v čase písania závete „v pochybnom duševnom stave“. Jej právnici uvádzajú, že krátko pred spísaním dokumentu utrpel cievnu mozgovú príhodu a bol po nej náchylný k „vonkajšiemu ovplyvňovaniu“. To pritom podľa Southwickové Kingovej prichádzalo najmä od Kingovho syna Larryho mladšieho.

Zomrela legenda! Moderátor Larry King pred smrťou chytil covid 

King podľa textu závetu prenecháva 100 percent svojej pozostalosti svojim piatim deťom. Z nich však dve vlani v rozmedzí troch týždňov zomreli už po spísaní dokumentu. Moderátor potom zomrel v druhej polovici januára vo svojich 87 rokoch.

Southwicková Kingová požaduje, aby súd ručne písanú závet zneplatnil, čím by vstúpil do platnosti dokument z roku 2015, ktorý dával kontrolu na Kingovou pozostalostí jeho manželke.

Legendárny Larry King sa vracia na obrazovky. Ulovili ho Rusi

King, ktorý po štvrťstoročí mal svoj program na stanici CNN a za svoju kariéru viedol cez 50 000 rozhovorov s poprednými svetovými osobnosťami, bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami. So Southwickovou Kingovou sa v čase svojej smrti práve rozvádzal, jeho vdova však tvrdia, že boli neustále v kontakte a existovala možnosť, že by sa k sebe vrátili.

Larry King mladší potom tvrdí, že jeho otec sa Southwickovou Kingovou v čase jeho smrti spolu už neboli, a žiada, aby sa stal správcom jeho dedičstvo on. Súd vec prejedná ešte do konca tohto mesiaca.

Hodvábne spodky kráľovnej Viktórie predali v dražbe za takmer 11.000 eur