Vedel, že sa blíži jeho koniec? Bývalá priateľka zosnulého MMA bojovníka Mateusza Lazowského (35) prezradila mrazivé gesto, ktoré urobil športovec krátko pred tým, než v Tatrách tragicky zahynul. Ona sama teraz uctila jeho pamiatku tým, že sa vydala po rovnakých stopách, aké boli jeho posledné…

„Pred pár týždňami mi Mati dal čelovku a termosku. Povedal mi: Olišo, teraz ich fakt potrebuješ. Si skutočný tulák,“ napísala bývalá partnerka Olivia na svoje sociálne siete. Je desivé, ako veľmi pravdivé tieto slová zosnulého MMA bojovníka boli. Ako keby vedel, aký osud ho čaká. „Dnes som tieto veci naozaj potrebovala. Urobila som niečo, na čo viem, že by bol on hrdý. Cítila som sa byť vedľa neho naozaj blízko,“ popísala. Vydala sa totiž na rovnakú trasu, akú urazil v osudný deň aj Mateusz.

Vysoké Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť. Padajúci kus skaly zabil českého horolezca

Olivia dorazila až k miestu, kde poľský bojovník vydýchol naposledy, a zapálila tam zaň sviečku. „Naozaj som k tebe potrebovala byť bližšie. Ďakujem, že si pomohol dvom úžasným ľuďom, ktorí teraz stáli pri mne a pomohli mi toto uskutočniť. Je to jedna z najstatočnejších vecí, ktoré som v živote urobila. Realizovala som všetky tie najšialenejšie nápady s ním. Teraz pri tom bol tiež,“ popísala bývalá priateľka.

Pavol za smrťou padal 400 metrov! Pošmykol sa vo Vysokých Tatrách na ľade! 

„Som rada, že sa mi podarilo napraviť a preniesť sa cez naše chyby. Ľutujem, že som nešla s ním. Druhýkrát si mi zlomil srdce, M., ale vždy bude biť pre teba,“ uzavrela Olivia.

Poľský MMA bojovník zomrel v Tatrách počas príprav na svoj ďalší zápas. Podľa všetkých informácií sa športovec zrútil do rokliny Mnichowy Żleb. Celú nehodu videla skupina horolezcov a zrejme aj ich zásluhou dorazila na miesto v krátkosti aj horská služba. Ani rýchla pomoc už ale zápasníkovi život nezachránila. Okolnosti nehody teraz skúma polícia.

V Tatrách úradovala smrť, po úderoch bleskov päť obetí! Deväť ľudí v búrke zmizlo bez stopy