„Usporiadateľ súťaže mi povedal, že by som pred finálovým večerom nemala raňajkovať a na obed by som mala jesť iba šalát. Večer by som potom už jesť nemala vôbec a mala by som piť len čistú vodu,“ zverila sa Arna v rozhovore pre server Iceland Monitor.

arna-yr-jonsdottir-03

Pritom mala vždy veľmi štíhlu postavu, pretože sa desať rokov závodne venovala gymnastike, bola zvyknutá na pohyb a zároveň zdravo jedla.

 „On naozaj chcel, aby som ešte viac schudla. Nepáčilo sa mu, ako vyzerám teraz, a preto si myslím, že si vlastne ani nezaslúžim, aby som reprezentovala jeho súťaž,“ myslí si s odstupom času dievča.

arna-yr-jonsdottir-02

„Áno, mám trochu širšie ramená než ostatné dievčatá, ale to preto, že som sa mnoho rokov venovala gymnastike a som členkou národného atletického tímu a som na to pyšná. Nie je to nič, za čo by som sa mala hanbiť,“ pokračovala s tým, že si negatívne komentáre neberie príliš k srdcu.

Skôr by chcela upozorniť ďalšie dievčatá, ktoré by kvôli hlúpym poznámkam mohli mať nižšie sebavedomie.

arna-yr-jonsdottir-04

Zároveň tiež priznala, že pre ňu bola účasť v súťaži krásy natoľko nepríjemným zážitkom, že už sa do žiadnej inej súťaže neprihlási. „Nepáči sa mi, ako sa s dievčatami zaobchádza. Ide im len o pozlátko. Kladie sa až príliš veľký dôraz na štíhlosť. Na dievčatá to pôsobí negatívne,“ doplnila.