Veľká krádež v automobilke! Najatý pracant mal za jedinú smenu ukoristiť súčiastky 80 tisíc eur!

1043

Na tohto pracovníka zrejme nebudú v továrni Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku spomínať úplne v dobrom. Počas jedinej nočnej smeny sa podľa polície pokúsil ukradnúť súčiastky takmer za 2 milióny korún (80 tisíc eur)! Hrozí mu za to až 8 rokov za mrežami.

Tridsaťsedemročný pracovník závodu Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku je podozrivý z krádeže najmenej 604 kusov senzorov na ochranu chodcov za viac ako 1,8 milióna korún.
Polícia cudzinca, ktorý v automobilke pracoval ako agentúrny pracovník, obvinila a v prípade odsúdenia mu hrozí až osemročné väzenie. Na webe polície to uviedla hovorkyňa polície Alena Kacálková.

Súčiastky muž podľa polície ukradol pri pracovnej zmene z 19. na 20. mája. Pri odchode zo smeny ho pri kontrole aj so súčiastkami zadržal pracovník bezpečnostného útvaru automobilky. Muž je stíhaný na slobode.

Autičkári. Ukradnuté pod zadkom

Predchádzajúce známe prípady väčších krádeží v kvasinskej automobilke sú staré niekoľko rokov. Pred dvoma rokmi policajti spolu s ľuďmi z automobilky odhalili dvadsaťjedenročného zamestnanca podozrivého z krádeže desiatok volantových airbagov a niekoľkými volantov z novo vyrobených luxusných modelov áut. Škoda vtedy predstavovala vyše 400.000 korún (16tisíc eur).

Gang, ktorý vykradol stovky kamiónov v Európe, polícia zlikvidovala

Pred piatimi rokmi polícia odhalila zamestnanca, ktorý ukradol riadiace jednotky, parkovacie systémy a zámky za viac ako pol milióna korún (20tisíc eur). V roku 2015 kriminalisti chytili dvoch Poliakov, ktorí ako zamestnanci automobilky kradli autosúčiastky z montážnej linky. Celkom ukradli diely za viac ako dva milióny korún (80 tisíc eur).

Na jeseň 2018 sa polícii a bezpečnostnému útvaru Škody Auto podarilo prekaziť krádež niekoľkých osobných áut Škoda KodiaQ. „Stovky týchto novo vyrobených áut vtedy boli zaparkované v stráženom objekte v obci Hroška a práve z tohto areálu malo byť niekoľko kusov odcudzených,“ uviedla hovorkyňa.

Závod Kvasiny má asi 9000 zamestnancov a je najväčším zamestnávateľom v Královohradeckom kraji. Vlani z montážnej linky v Kvasinách zišlo celkom 270.000 vozidiel Superb, KodiaQ, Karoq a Seat Ateca.