Po nedeľnej streľbe v bytovom dome v Glinde pri Hamburgu zostali na mieste mŕtve telá dvoch detí. Vážne zranenia utrpeli aj muž a žena. Muž im následne podľahol. Výstrely padli krátko pred polnocou a políciu privolali svedkovia, informovala v pondelok agentúra DPA.

Zastrelené deti mali 11 a 13 rokov, oznámili v pondelok polícia a štátne zastupiteľstvo. Vyšetrovanie je vedené s podozrením na zabitie. Štvorica nájdených obetí bola podľa prvých informácií jedna rodina a zistenia ukazujú na to, že prípad má rodinné pozadie, vysvetlili vyšetrovatelia.

Vianočná vražda v bratislavskej prepychovej vile?! Zastrelil družku člena gangu takáčovcov!

Polícia bola v sobotu v noci k malému obytnému domu privolaná kvôli hluku výstrelov. Keď zásahové tímy dorazili, našli dve mŕtve deti a nehybného 44-ročného muža, ktorý zomrel napriek pokusom o oživenie ešte na mieste zásahu. Tridsaťosemročná žena bola po poskytnutí prvej pomoci prevezená do nemocnice.

Opilec na Nový Rok odrezal kamarátovi hlavu 

„Žena ešte komunikovala, ale k priebehu činu samotného nedokázala poskytnúť žiadne ďalšie informácie,“ povedal hovorca prokuratúry v Lübecku. Žena sa však pýtala na svoje deti. Teraz leží v umelej kóme, ale je mimo ohrozenia života.

O konkrétnom motíve činu štátne zastupiteľstvo a polícia zatiaľ nič neoznámili. Nie je ani jasné, kto strieľal a či je štyridsaťštyriročný muž skutočným otcom detí. Úrady neuviedli ani podrobnosti o ich národnosti.

Pre syna guľku, na manželku žieravinu! Miroslav po návrate z väzenia chcel pokračovať v týraní rodiny! 

„Predpokladáme, že ide o vlastných rodičov a že boli aj zosobášení,“ povedal hovorca vyšetrovateľov. Dvojica podľa dostupných informácií nebola v minulosti trestne stíhaná.