Kedysi Marimar svoju tvár skrývala, aby sa jej ľudia na ulici neposmievali, ale teraz ju hrdo ukazuje a je pre mnoho ľudí na celom svete veľkou inšpiráciou.

Marimar sa narodila s nezhubným nádorom na tvári, ktorému sa hovorí cystická hygrom. Nemožno ho úplne odstrániť, takže sa dievča musí neustále potýkať s nepríjemnými problémami. Kvôli nemu totiž nemôže komunikovať a na dorozumievanie s ostatnými používa znakovú reč. V krku má navyše umiestnenú trubičku, cez ktorú dýcha, a v bruchu má vývod, ktorým prijíma potravu.

Barcroft Images
Barcroft Images

Hoci Marimar nemá ľahký život, rozhodla sa, že bude inšpirovať ostatných a natáčať videá, kde radí ohľadom trendov v líčení. Založila si videoblog, kde dievčatám ukazuje, ako si správne nalíčiť oči alebo tváre a aké kozmetické produkty používať. Zdeformovaná tvár jej v tom nebráni a na svoje videá má vo väčšine prípadov pozitívne ohlasy.


Samozrejme sa našli ľudia, ktorí jej písali najrôznejšie urážky, ale ona si z posmeškov ale nič nerobí, pretože je na ne zvyknutá celý život. A ako sama hovorí, negatívne veci ju od práce rozhodne neodradia. Naopak jej dodávajú silu pokračovať ďalej a nevzdávať sa. A možno aj vďaka tomu sa stala vizážistkou a inštruktorkou zumby a navyše ešte učí v škole nepočujúce deti znakovú reč.

Barcroft Images
Barcroft Images

„Pre mňa krása znamená niečo iné ako pre ostatných. Podľa mňa ide o to prijať sám seba a milovať sám seba. A tiež je dôležité ignorovať to, čo si myslia ostatní. Pretože na tom nezáleží,“ oznámila Marimar, ktorá má obrovskú podporu nielen od fanúšikov, ale hlavne od rodiny.

„Keď som bola malá, pozerala som sa do zrkadla a sama sebe som hovorila, že som nádherná. Počas mnohých rokov som si dokázala vybudovať sebavedomie,“ pokračovala dievča, ktoré sa úplne zamilovala do líčenia.

„Strašne rada objavujem nové veci. Nové trendy v líčení, kozmetike. Špeciálne líčenie okolo očí ma baví najviac,“ dodala.