Jeho telocvičňou je stavenisko, lešenia má miesto hrazdy, tehly miesto činiek. A čínsky internet čumí. Obdivujú ho kulturisti, gymnasti, sviatočný návštevníci posilňovní aj záhaľčivý návštevníci internetu. Dvadsaťtriročný robotník Shi Shenwei cvičí každý deň na stavenisku. Počas pracovných prestávok.

Ešte pred pár rokmi by v ňom však silného a mrštného športovca nikto nehľadal. Teenagerské roky strávil hraním počítačových hier. V šestnástich opustil školu a nastúpil na stavbu, kde ho však pri náročnej desaťhodinovéj práci denne čakali muky. „Cítil som sa neskutočne unavený. Nedával som to,“ spomína.

Dodáva však, že sa rozhodol drine postaviť. „Chcel som sa zmeniť,“ líči s tým, že keď na internete videl video s posilňovaním, výzvy sa chopil. A cvičiť začal priamo na staveniskách, kde pracoval.

Nadobudol sily, obratnosti. A keď začal zverejňovať videá zo svojich seáns na Kuaishou, čínskej aplikácii podobné Instagramu, získal tiež fanúšikov. Dnes ich má 1,1 milióna, nadšene sledujú jeho novej tréningy. A tie pribúdajú každý deň, Shi Shenwei cvičí o prestávkach, na lešenie šplhá, zatiaľ čo ostatné obedujú, pijú čaj a odpočívajú.