Jennifer, pôvodom z amerického mesta Huron, odletela do New Yorku, kde ju operoval tím špecialistov. Tí odobrali zdravé tkanivo, ktoré sa ujalo na nafukovacích balónoch na ženinej tvári a implantovali ho na miesta, kde jej odobrali postihnuté tkanivo.

jennifer-hiles-07

Hoci po operácii všetko vyzeralo dobre a Jennifer z nemocnice odchádzala bez vážnejších komplikácií, po pár dňoch sa niečo zvrtlo. Jej telo totiž tkanivo neprijímalo dobre, hoci pochádzalo z jej vlastného tela a kože pomaly začali odumierať.

„Bolo strašné pozerať sa každý deň na svoju kožu na tvári, ktorá normálne umierala. Mala som obrovský strach, že sa všetko ešte zhorší a ja sa svojho trápenia snáď nikdy nezbavím,“ zverila sa žena.

jennifer-hiles-03    Musela sa teda podrobiť ďalším zákrokom, počas ktorých sa lekári snažili dať všetko do poriadku. Zatiaľ to vyzerá, že sa všetko vyvíja dobre. Hoci jazvy v tvári sú ešte veľmi znateľné a začervenanie sa zdá byť o trochu horšie ako predtým, Jennifer už nemá nebezpečné krvácajúce miesta a je mimo ohrozenia života.

Teraz by mali prísť na rad už len menšie zákroky, pri ktorých sa lekári pokúsia jazvy zosvetliť a zjemniť a budú Jennifer rekonštruovať nos, aby jej tvár vyzerala čo najlepšie. „Som tak šťastná, že je to všetko za mnou. Že už nemám na tvári balóniky a nemusím mať strach, že sa môžem kedykoľvek počas noci prebudiť a začať krvácať a napríklad aj zomrieť,“ dodala.

Jej manžel je jej veľkou oporou a rovnako tak aj zvyšok rodiny. Našťastie vedľa seba nemá nikoho, kto by sa jej nejako posmieval, hoci narážky neznámych ľudí boli niekedy veľmi kruté. Napriek tomu sa už teší, až bude vyzerať ako ostatní a bez hanby povedie dcéru do školy.