Cyklisti na Tour de France v sedle svojich bicyklov strávia aj šesť hodín denne. Pri pohľade na farebný kŕdeľ letiacich cyklistov vás určite napadla jedna otázka: Ako ti chlapi čúrajú?

Keď do seba pol dňa lejete litre iontových nápojov, príroda skrátka za čas zavelí. Na Tour tak platí pár nepísaných pravidiel. To najdôležitejšie hovorí, že líder v žltom drese je kráľ.

Zatkli víťaza Tour de France. Po zatknutí priznal aj závislosť na drogách

„Keď potrebuje, môže vyhlásiť cikpauzu a zastaviť. Niekto sa pridá, zvyšok peletónu z rešpektu spomalí,“ vysvetľuje profi jazdec Stephen Hall.

Ak si potrebuje uľaviť iný jazdec, môže peletónu skúsiť nadbehnúť, prípadne ho musí po vykonaní svoje záležitosti dohnať, lenže to stojí veľa síl. Alebo sa dá močiť rovno z bicykla za jazdy …

Už je to tu, slávne preteky Tour de France začínajú od soboty 1. júla

„Je jednoducho lepšie si trochu počurať nohu než potom všetkych pracne doháňať,“ usmieva sa Hall. Jazdci si ale musia dať bacha, aby ich pri uľavovacej pauze nikto nevidel, inak riskujú trest.

Na tohtoročnej Tour dostalo za močenie na verejnosti pokutu päť jazdcov len počas prvých šiestich etáp. Tieto záchody vyjdú celkom draho …

Skončila slávna Tour de France 2016. Sagan, najväčším bojovníkom