Viktorovi (†23) povedali, že je simulant! Po dlhom čakaní na ošetrenie    zomrel na ambulancii

Hrubé zlyhanie lekárov

915

Úmrtie mladíka (†23) na internej ambulancii chomutovskej nemocnice vyšetruje polícia. Rodina okrem iného tvrdí, že ako v pondelok podvečer Viktor zomrel, zdravotníci mu mali povedať, že je simulant. Muž pracoval ako taxikár a zostala po ňom zarmútená priateľka a trojročná dcérka.

Ako vidí smutnú udalosť nemocnice? „Prišiel na ambulancii, tam omdlel. Cez hodinu ho resuscitovali, ale bohužiaľ došlo k úmrtiu,“ povedala Jana Mrákotová, hovorca Krajskej zdravotnej a.s., ktorá spravuje Chomutovskú nemocnicu.

 Bolesť a  brnenie 

Tomuto vyjadrenie oponuje starší brat zosnulého Lukáša. „Mal dýchacie ťažkosti, bolelo ho na hrudi a brnela ruka. Prvý sme zavolali pohotovosť. Povedali, aby sme ho priviezli. Potom na pohotovosti zase povedali, nech s ním ideme na internú ambulancii. Vraj je mladý a určite neodpadne,“ opísal Blesku. „Ani na ambulancii brata nechceli ošetriť. Odtiaľ sme volali znovu na pohotovosť. Tam povedali, že nás nemôžu ošetriť, keď sme v areáli nemocnice a zavolali sami na ambulanciu, aby brata prijali,“ opísal peripetie Lukáš.

Pracovníka nemocnice obvinili z 84 sexuálnych útokov! Väčšina obetí boli deti

 Čakajte … 

Pred ambulanciou mal Viktor čakať asi 20 minút. „Potom vyšla doktorka a povedala, že ho neošetrí hneď. Za ďalší čas mu urobila výter z nosa, že vraj si počká ďalšie dve hodiny, než budú výsledky. Dovnútra ordinácie ho vzal až iný doktor a brat zomrel prakticky hneď, ako zavrel dvere,“ opísal Lukáš s tým, že si na ambulancii jeho brat musel vypočuť, že príznaky simuluje.

 Čo na to  nemocnica? 

„Viac sa k udalosti vyjadrovať nebudeme, pretože prebieha vyšetrovanie,“ iba uviedla Mrákotová. Pozostalí sa totiž obrátili na políciu s presvedčením, že nemocnica pochybila. A padlo aj trestné oznámenie.

Pôrod ako z hororu!  Odsúdená lekárka napchala kričiacej rodičke (†28) dýchaciu trubicu do pažeráka!

 Bol  zdravý 

Lukáš uviedol, že jeho brat Viktor bol zdravý. „Pred rokom a pol podstúpil vyšetrenie EKG a všetko bolo v poriadku. Ako malý mal slabú epilepsiu, časom však choroba ustúpila,“ dodal Lukáš. K objasneniu príčiny nariadila polícia súdnu pitvu.

Zdravotná sestra sa predviedla neuveriteľnou krutosťou na detskom oddelení

Viktor sa živil ako taxikár v rodinnej firme a bol otcom dievčatka (3), ktorú mal s priateľkou.