Jeden muž sa prikláňa k teórii, že krajina je plochá, pričom svoju teóriu sa snaží dokázať pomocou vodováhy. Hoci existuje nespočetné množstvo dôkazov o tom, že naša planéta je skutočne v tvare gule, nájdu sa jedinci mysliac si opak.

Práve medzi menšinu veriaci tomu, že Zem je plochá, patrí aj konšpiračný teoretik D Marble. Svoju teóriu sa snaží dokázať tým, že vzal vodováhu do lietadla, pričom po celý čas letu zostala vodováha vo vodorovnej polohe. Celú cestu si muž natočil, potom záznam uploadoval na YouTube.

Muž letel zo Severnej Karolíny do Seattlu a poznamenal: „Natočil som video s dĺžkou 23 minút a 45 sekúnd, cestoval som niečo málo cez 203 mil. Ak by bola planéta v tvare gule, potom by muselo dochádzať každých 5 mil k zakriveniu. Ale ako uvidíte, zakrivenie nebolo namerané.“

Verí, že skutočnosť, že bublina vo vodováhe zostala po celý čas letu v strede, je dôkaz, že Zem je plochá. Snaží sa presvedčiť ostatných obyvateľov planéty, aby urobili rovnaký pokus, ak budú niekam cestovať. Určite je to zaujímavá teória, aj keď nie je práve obľúbená. Po zhliadnutí neobvyklého experimentu mali diváci veľa čo povedať o mužovi, nebolo to nič pozitívne.

Aký máte vy názor..? 🙂