Vlani vyhrala sympatická Brňanka Michaela Sedláková (20) súťaž krásy a na hlavu si usadila korunku pre Miss Brno. Mladá a cieľavedomá žena snívala o kariére v modelingu a víťazstvo v súťaži bolo len ďalším impulzom. Namiesto snov ale prišlo veľmi drsné vytriezvenie. Michaela sa teraz rozhodla všetko popísať na sociálnych sieťach, aby varovala iné dievčatá.

„Nikdy som nebola ako väčšina modeliek, ale aj tak som sa rozhodla pre túto cestu. Makala som na sebe, až keď som sa stala Miss Brno, začala som si konečne veriť, že to zvládnem a že môj smer je správny,“ zverila sa absolventka obchodnej akadémie a milovníčky športového aerobiku.

 Nočná mora v  Kuala Lumpur 

Lenže pred ďalším vrcholom, súťaží Miss Česko, prišla lákavá ponuka na modeling do Ázie. Michaela sa tešila na nové skúsenosti a zážitky, lenže po prílete do Malajzie okamžite zistila, že ide o niečo iné.

„Moja práca mala byť čisto o modelingu, ale to, s čím som bola oboznámená a čo som videla, z toho mi bolo zle hneď prvý deň. Žiadna zmluva sa nekonala a naša práca mala prebiehať v reštaurácii, respektíve klubu, kde sme mali fungovať ako hostesky, skôr ozdoby podniku, ktoré si zarobili hlavne tým, keď s hosťom aj odišli. Dievčatá boli väčšinou ruskej a ukrajinskej národnosti, urobili všetko pre peniaze, a keď hovorím všetko, tak myslím úplne všetko,“ opísala bez obalu Michaela realitu v klube.

Záhadná smrť krásnej modelky Ivany na swingers party, bola vraždou, alebo nehodou?

 Drogy a  prostitúcia 

Mladá žena na druhom konci sveta náhle prežívala drsnú školu života. Pochopila, že asi naletela pofidérnej agentúre. Ale snažila sa nájsť riešenie. „Obchádzala som modelingové agentúry a občas sa zadarilo. Nadobudla som dojem, že to takto zvládnem, a v takým režime som fungovala ďalších 14 dní. Stále som bola vykoľajená z celého scenára, čo sa odohrával, a ticho som po večeroch sledovala celé dianie. Tie dievčatá nemali kúsok súdnosti a pre peniaze boli schopné úplne všetkého. Koks a perník boli na dennom poriadku a mne z toho bolo len do plaču,“ opísala svoje pocity.

Úplný šok prišiel po tom, čo do klubu vtrhla miestna polícia, začala dievčatá vypočúvať a skúmať ich pasy. Michaela ten svoj pri sebe nemala. O dve hodiny neskôr skončila s putami na rukách na policajnej stanici.

Kráľovná krásy brutálne zavraždená! Našli ju nahú s podrezaným hrdlom v kufri!

„Policajt, ​​ktorý dostal náš prípad, s nami samozrejme zaobchádzal ako s najväčšími špinami planéty. Posadali sme si na plastové stoličky a sedačku, ktorá na stanici bola, a o pár sekúnd neskôr nám bolo krikom a vulgárne prikázané, že naše miesto je tak maximálne zem. Zľakla som sa a rýchlo sa presunula na špinavú zem medzi mačky. O pár hodín neskôr sme dostali jedlo, príbory pre nás neboli a museli sme to jesť z tej hnusnej zeme,“ opísala Miss Brno nevľúdnu atmosféru.

 Deväť nekonečných  dní 

Lenže to bol len začiatok hrôz. Nasledovala väzba, potom prezlečení do odpudivých väzenských mundúrov a prevoz do väznice. Tam strávila Češka viac ako týždeň plný obáv, smútku a beznádeje.

„Dostala som taký úbor, potom zubnú kefku, pastu a tuhé mydlo na ruky. Potom nás rozdelili do dvoch ciel cca 10×3 metre a tam nás bolo jedenásť. V tom priestore bola iba vyvýšená zem z paliet, koryto a otvor, kam stekala aj voda. Žiadna posteľ, žiaden záchod, žiadna deka, vankúš, šampón, toaletný papier, skrátka nič. Nemala som pojem o čase, len cez malú mriežku bolo vidieť, či je deň alebo noc, alebo sa dalo riadiť aj podľa jedla.“

 Konečne telefón z  domova 

Po piatich dňoch sa Miške dostalo nádeje, že jej 24 hodín denne trvajúca mora skončí. Ozvala sa jej rodina, niekoľko minút mohla so svojimi najbližšími telefonovať. O jej prípad sa navyše už zaujímal český konzulát v Malajzii. Trvalo ale ešte ďalšie 4 dni, než sa dievča dostala z ponurých priestor na slobodu. A okamžite zamierila domov na južnú Moravu, kam dorazila začiatkom marca. Ďalšie dva mesiace zbierala odvahu, aby svoj prípad zverejnila.

Patrícia Slaninková reprezentuje Slovensko na svetovej súťaži krásy v Číne.

 Drsná životnú  skúsenosť 

„Chcela by som upozorniť na druhú stránku modelingu a na to, že všetko nie je tak ružové ako na Instagrame a v médiách. Beriem to ako obrovskú životnú skúsenosť, z ktorej som sa ponaučili, a vážim si moju rodiny za to, ako ma podporila a že nepochybovala,“ zhrnula Michaela Sedláková svoju cestu z vrcholu na dno a zase späť.