Vo veku 91 rokov zomrel zakladateľ Playboya Hugh Hefner

2404

    Zakladateľ legendárneho pánskeho magazínu Playboy Hugh Hefner je po smrti. Zomrel v stredu vo veku 91 rokov. Oznámila to spoločnosť Playboy Enterprises s tým, že Hefner skonal z prirodzených príčin.

  „Americká ikona a zakladateľ Playboya Hugh M. Hefner dnes zomrel,“ uviedla spoločnosť s tým, že sa tak stalo pokojne a doma.

„Môj otec prežil výnimočný a ohromujúci život mediálneho a kultúrneho priekopníka a vodcovského hlasu jedného z najvýznamnejších sociálnych a kultúrnych hnutí našej doby hajúceho slobodu prejavu, občianske práva a sexuálnu slobodu,“ uviedol vo vyhlásení Hefnerov syn Cooper, ktorý pôsobí v Playboyi ako kreatívny šéf.

Playboy je považovaný za etalón pánskych časopisov, ale v posledných rokoch sa potýka s klesajúcim záujmom mužov. V roku 2015 sa magazín, ku ktorému vždy neodmysliteľne patrili obnažené dievčatá v zmyselných polohách, rozhodol skoncovať s nahotou, pretože ju považoval za prekonanú. Tento rok sa však obnažené ženy na stránky časopisu vrátili, pretože Playboy uznal, že zavrhnutie osvedčeného obsahu bolo chybou.

Svoje vnady v Playboyi vystavili na obdiv okrem iného herečka Marilyn Monroe, speváčka Madonna alebo modelka Cindy Crawford.

Hefner bol trikrát ženatý. Hoci plánovanú tretiu svadbu jeho vtedajšia priateľka a teraz 31 ročná vdova Crystal Harrisová v júni 2011 na poslednú chvíľu zrušila, pár si nakoniec povedal áno v posledných hodinách roka 2012.

Hef s manželkou

Ešte za svojho života vyslovil Hefner želanie byť po smrti nablízku slávnej Marilyn Monroe. Preto si tiež kúpil na losangeleskom cintoríne, kde je legendárny herečka pochovaná, voľný hrob hneď vedľa jej.