Zrejme tým najhorším možným výsledkom skončilo pátranie po poľskom turistovi Kornelovi K. (†24), ktorý zmizol vo Vysokých Tatrách. Pod vyhliadkou Nižná Barania strážnica našli horskí záchranári ľudské telo, ktoré pravdepodobne patrí nezvestnému mladému mužovi.

Slovenskí horskí záchranári od minulého pondelka pátrali po nezvestnom turistovi Kornelovi K. z Poľska. Dvadsaťštyriročný muž sa vydal preskúmavať Vysoké Tatry. Podľa informácií slovenských denníka Plus Jeden Deň bol naposledy videný v stredu 14. 7., kedy sa vybral do hôr. Vrátiť sa mal v sobotu, ale po mužovi akoby sa zľahla zem. Prielom v pátraní po nezvestnom turistovi nastal v nedeľu.

„Dňa 25. 7. vo večerných hodinách informoval záchranárov Horskej záchrannej služby poľský turista, že na konci údolia Čiernej Javorovej doliny našiel opustený stan. Po vyšetrovaní sa ukázalo, že by mohol patriť Dvadsaťštyriročnému poľskému turistovi,“ uviedli záchranári na sociálnej sieti Facebook s tým, že do údolia bol vyslaný záchranný tím a do akcie bol zapojený dron, vďaka ktorému sa podarilo lokalizovať telo. To ležalo pod severnou stenou vyhliadky v Tatrách.

Vysoké Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť. Padajúci kus skaly zabil českého horolezca

„Telesné pozostatky pravdepodobne nezvestného poľského turistu boli po zdokumentovaní miesta nehody vrtuľníkom Letky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky transportované do Ždiari a odovzdané príslušníkom Polície Slovenskej republiky,“ uviedli záchranári s tým, že príčina nešťastia a finálne overenie identity muža sú v rukách polície.

Jaskyniari zomreli podchladením, niesli so sebou pod Tatry výbušninu