Hope Howard (26) vždy vedela, že chce v živote pomáhať druhým. Preto ihneď po maturite nemeškala a ako devätnásťročná vstúpila k americkému letectvu, kde niekoľko rokov slúžila ako mechanik. A nedlho potom, čo sa k armáde dala, bola poslaná do akcie. Cieľovou destináciou bol Afghanistán.Počas misie bola Hope každodenne v kontakte so zbraňami a nebezpečenstvo bolo takmer na dennom poriadku. Uvedomila si, ako je život neuveriteľne krehký a začala mať depresívne stavy. Zdravý rozum si podľa svojich slov udržala len vďaka športu.
Keď sa dievča vrátila z misie domov, netušila, ako veľmi sa jej život za krátku dobu zmení. Jej babička, s ktorou mala veľmi dobrý vzťah, skončila vo vážnom stave v nemocnici a prišla o nohu. Snažila sa so svojou chorobou bojovať, ale po troch mesiacoch bohužiaľ podľahla. V tú chvíľu si Hope uvedomila, že život by mala hlavne prežiť, nech sa deje, čo sa deje.
Svoju kariéru v armáde sa rozhodla ukončiť a radšej sa začať venovať svojmu detskému snu, modelingu. Bolo však jasné, že vzhľadom na jej vyšportovanú postavu je pre ňu klasické chodenie po mólach nereálne.
Naopak veľké šance uspieť mala vo fitness modelingu, čo sa aj stalo – nielen, že Hope vyhráva jednu súťaž zs druhou, ale aj ako trénerka pomáha ostatným dievčatám, ktoré sa na podobné súťaže chcú pripraviť. Pretože sa jej naozaj začalo dariť, založila si profil na Instagrame a začala tam nahrávať svoje fotografie. A ohlasy na seba nenechali dlho čakať – z Hope sa stala úplná kráľovná Instagramu a fanúšikov stále pribúda! Dievča však naďalej zostala skromná.
„Rozhodne nie som žiadne protekčné dieťa. Všetko, čo som dokázala, som si musela vybojovať sama. Ako malá som žila s rodinou v jednoizbovom byte, spali sme všetci v jednej miestnosti, takže naozaj viem, ako chutí nedostatok. Moji rodičia ale začali podnikať, aby nás z tej situácie dostali a aj napriek mnohým ťažkostiam sa im to podarilo. To je pre mňa veľká inšpirácia, ktorá ma ženie vpred,“ povedala Hope.