Vojak, ktorý strážil britskú kráľovnú, sľuboval ženám krásnu budúcnosť ale zničil im život!

223

Nathan Walker pracoval ako vojenská stráž, a dokonca strážil Buckinghamský palác britskej kráľovnej. Na online zoznamke očaril svojím šarmom hneď tri ženy. Nasľuboval im krásnu spoločnú budúcnosť, ale akurát z nich vymámil státisícové sumy, ktoré prehral v hazardných hrách. Súd ho poslal na dva roky do väzenia. Jedna z obetí, Angela Whitbreadová (45) z Londýna, však uviedla, že dlhy, ktoré kvôli nemu má, bude splácať ešte dlho potom, čo bude Nathan prepustený.

„Želám si, aby som ho nikdy nestretla. Či ho ešte niekedy uvidím, poviem mu, vďaka, že si mi zničil zvyšok života,“ uviedla pre Daily Mail smutne podvedená. A dodala, že už si zrejme kvôli dlhom nebude môcť dovoliť mať deti, nikdy si neušetrí na dom a asi ani nikdy nepôjde na dovolenku.

Podvodník Nathan Walker a Angela Whitbreadová

„Polícia povedala, že je nepravdepodobné, že by som peniaze dostala späť, takže budem ďalšie tri roky splácať pôžičky, ktoré si vzal na moje meno,“ povedala žena. Celý príbeh začal v apríli 2017, kedy Angela ukončila dlhoročný vzťah a zo zvedavosti si stiahla aplikáciu na randenie. Charizmatický vojak ju na prvý pohľad zaujal a začali si písať. Vďaka skutočnosti, že Walker pracoval v garde chrániacej kráľovnú, sa Angela domnievala, že je dôveryhodný. „Vojaci majú chrániť krajinu a kráľovnú, takže som si myslela, že bude úprimný.“

Neustále jej písal komplimenty. Prvé peniaze, v prepočte asi 60 euro, mu o šestnásť rokov staršia žena požičala, asi po týždni, kedy si písali. Nathan totiž uviedol, že mu zruší telefónnu linku a on nebude môcť zostať v kontakte so svojou päťročnou dcérou s predchádzajúceho vzťahu. „Bolo to pochybné, ale verila som, že ako vojak mi peniaze vráti,“ vysvetlila svoje konanie úradníčka Angela, bolo jej ľúto, že by nemohol hovoriť so svojou dcérkou. Dieťa vraj vždy využíval k citovému vydieraniu. Už nikdy nikomu nepožičiam!

Žena predstierala rakovinu a peniaze podvodne vybraných na liečbu rozfofrovala za hazard. Skončila v base

Celkom sa stretli len asi trikrát. Ich „rande“ trvala vždy len krátku dobu, napriek tomu sa Walkerovi podarilo ženu presvedčiť, aby mu ručila za vysoké pôžičky a tiež si podvodom na jej meno požičal asi 6 tisíc euro. Hoci sa Angela dosť zdráhala, nakoniec ju rovnako presvedčil pomocou citového vydierania a komplimentov, ktorými ju zahŕňal.

Hviezda v bankrotu! Po Kaneovi ide banka, obrie straty v gamblingu aj žaloby

Walker však pôžičky prestal splácať a dôverčivé žene zostal len obrovský dlh, navyše zistila, že všetky peniaze prehral na online stávkach. Už jej nepísal komplimenty, naopak sa začal správať hrubo. Zúfalá žena celú vec nakoniec ohlásila na polícii. Ukázalo sa, že rovnakým spôsobom podviedol ešte dve ďalšie ženy. Celkovo ich okradol v prepočte o takmer 40 tisíc euro a súd ho minulý týždeň poslal do väzenia na dva roky. „Myslím, že som bola v tej dobe naivné. Teraz už nikdy nikomu nepožičiam peniaze, ani rodine,“ uzavrela smutný príbeh Angela.

Lovci lebiek po 20 rokoch chytili muža, ktorý oklamal televízne Bingo a „zarobil“ skoro 30 miliónov.