Najmenej 28 ľudí bolo v sobotu postrelil pri prestrelke v nočnom klube v Little Rocku v americkom štáte Arkansas. Nikto zo zranených nie je podľa lekárov v ohrození života. Policajti zatiaľ nikoho nezadržali, avšak žiadny zo strelcov podľa nich nie je na úteku. O teroristický čin sa podľa polície nešlo, incident podľa nej zrejme súvisel s bojom medzi gangmi. Starosta Little Rocku Mark Stodola uviedol, že klub bude uzavretý.

Ostrá výmena názorov medzi niekoľkými ľuďmi v nočnom klube Power Ultra Lounge v arkansaskej metropole Little Rock vyústila v prestrelku, ktorá začala okolo 2:30 ráno miestneho času (9:30 SELČ).

Šéf miestnej polície Kenton Buckner

Podľa šéfa miestnej polície Kentona Bucknera boli v tú dobu vnútri relatívne neveľkého klubu väčšinou veľmi mladí ľudia a najmladší zo zranených má 16 rokov. Okrem 25 postrelených utrpeli poranenia aj traja ďalší ľudia, ktorí sa v panike počas streľby pokúšali všetkými spôsobmi utiecť von. Niektorí dokonca skákali z okien klubu situovaného v niekoľkoposchodové budove.

Podľa videa umiestneného na kanáli YouTube sa v klube počas koncertu hudobníka Finesy 2Tymes ozvala rýchla paľba, počas ktorej padlo len za prvých desať sekúnd viac ako 20 výstrelov.
Buckner médiám povedal, že je z vyvolania prestrelky podozrivých niekoľko ľudí, nikoho z nich však polícia doteraz nezadržala. O žiadnom strelcovi na úteku však policajti nemajú informácie.

Po prestrelke v Little Rocku

„Zdá sa, že problém Little Rocku s kriminalitou sa zhoršuje. Každých pár dní to vyzerá, že správam dominuje nejaký zásadný prípad streľby, čo vyvrcholilo touto udalosťou,“ vyhlásil guvernér Arkansasu Asa Hutchinson. Starostovi metropoli vraj ponúkol pomoc štátu v boji s rastúcou zločinnosťou.

K tento rok doteraz najtragickejšiemu prípadu streľby v Arkansase však nedošlo v Little Rocku, ale v takmer 200 kilometrov vzdialenom meste Jonesboro, kde v máji počas koncertu zomrel jeden človek a šesť ďalších postrelil.