Fašistické zoskupenie COMBAT 18 /Boj 18/ netvoria teroristi z Írskej republikánskej armády, ale Angličania nenávidiaci každého, kto nemá pokožku bielej farby.

Combat 18 založil v deň svojich osemnástich narodenín Paul David Sargent „spratok“ z ulice, ktorý sa denne spíjaval pivom v londýnskych baroch a jedného dňa mu napadlo, že by svojimi pivnými bitkami mohol urobiť aj väčšiu „kariéru“.

Po večeroch sedel v bare a vyvolával bitky

„Charliemu“, ako ho nazývali jeho priatelia, sa naozaj darilo. Nielen bitkami, dennými výtržnosťami a napádaním nebelochov, ale aj finančne. Založil hudobnú kapelu, ktorá ako na bežiacom páse skladala fašistické pochodové skladby. Sargent bol cez deň biznismanom a večer sedel v bare a vyvolával bitky.
Toto to však prehnal. Spolu s ďalším kumpánom zavraždil vlastného člena Combat 18, ktorý mal odlišné názory na spôsob vedenia boja proti spoločnosti… A tak sa Sargent dostal za mreže a vyfasoval doživotie.
Po ňom zostalo dlho ticho, no všetko nasvedčuje tomu, že Combat 18 sa už zo straty svojho vodcu prebudila a dáva o sebe vedieť. Vyhlásila boj vláde a celej spoločnosti, vraj chce otriasť zaužívaným demokratickým systémom a vniesť do života „poriadok“.
PAUL DAVID SARGENT 125
3499