Vrah Kuciaka († 27) a jeho Martinky dostal namiesto doživotia len 23 rokov

1096

Vraha novinára Kuciaka a jeho partnerky poslal súd do väzenia na 23 rokov. Odsúdený Miroslav Marček ešte v úvode procesu na začiatku tohto roka sa priznal, že spomínanú dvojicu v ich dome vo februári roku 2018 zastrelil. Dnešného pojednávania vrátane vyhlásenia rozsudku sa Marček nezúčastnil. Podľa prokuratúry vraždil na objednávku, ktorú zadal podnikateľ Marian Kočner, ktorý vinu v kauze odmietol.

Prokuratúra žiadala pre Marčeka trest vo výške 25 rokov odňatia slobody. S tým súhlasil aj právny zástupca rodiny Kuciakových Daniel Lipšic.

V kauza Kuciak sa pred súdom Marček priznal ku všetkým vraždám a opísal aj desivé detaily masakru

Tridsaťsedemročný bývalý vojak Marček je druhým z pôvodne piatich obvinených v prípade, ktorý si v najsledovanejšom súdnom procese v novodobých dejinách Slovenska vypočul rozsudok. Ešte vlani uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste sprostredkovateľ Kuciakovej vraždy Zoltán Andruško, ktorý pristúpil na trest väzenia 15 rokov.

Vrah má uhradiť náklady na pohreby a nemajetkovú ujmu.
Súd navyše nariadil vrahovi Marčekovi uhradiť rodičom Kuciaka majetkovú ujmu vo výške 1400 eur a nemajetkovú ujmu, ktorá činí 140 tisíc eur. Zlatici Kušnírovej (matke zavraždenej) má osobitne uhradiť 3904 eur a nemajetkovú ujmu vo výške 70 tisíc eur.

Polícia ničí stopy! Posielajú ma na smrť, hovorí matka Kuciakovej snúbenice

Súd Marčekovi vymeral mimoriadne znížený trest, pôvodne mu hrozilo 25 rokov väzenia alebo doživotie.