„Nemožno mať námietky proti vykonanému dokazovania. V tejto veci boli vykonané všetky dostupné dôkazy a to úplne v súlade so zákonom. Je nepochybné, že páchateľom je Dávid Virgulák,“

zdôvodnil dnešné rozhodnutie predseda senátu vrchného súdu Martin Zelenka.
O vrahovi taxikárov sme písali tu:

Dvakrát zabíjal počas troch hodín

Proti Virgulákovi svedčili hlavne dva okruhy dôkazov. Sú to pachové stopy, ktoré vo veľkom technici objavili vo všetkých troch taxíkoch, a to na rade miest. A tiež peňaženka s dokladmi obete,
Proti nemu hovoria aj povýstrelové splodiny a ďalší dôkaz, aj fakt, že taxikári zomreli po výstreloch z jedinej zbrane. Navyše na žiadnu z vrážd nemá vierohodné alibi.

„Je to uzavretie okruhu dôkazov, ktoré umožňujú urobiť záver, že sa Dávid Virgulák sa tohto konania dopustil,“ zhodnotil dnes celú dôkaznú situáciu sudca Martin Zelenka. Tiež trest je podľa rozhodnutia jeho senátu priliehavý.

V tejto kauze v prvej inštancii vlani v decembri po dôkladnom dokazovania rozhodol senát Okresného súdu v Prahe. Ten vtedy vyniesol najtvrdší trest, aký tuzemský Trestný zákon pozná, teda doživotie. Vrchný súd jeho závery potvrdil a formálne doplnil.