Vrah útočil ako zmyslov zbavený! Policajti ho dvakrát postrelili, v nemocnici zomrel

680

Olomouckí kriminalisti vyšetrujú brutálnu vraždu vo Veľkých Losinách. Osemnásťročný mladík tam brutálne ubodal svojho o rok mladšieho kamaráta. Zasadil mu cez 50 rán. Keď na miesto dorazila hliadka polície, svoju obeť stále bodal a bil. Navyše sa snažil policajtov napadnúť a tí ho dvakrát postrelili. Napriek príchodu záchranky, obeť (†17) zomrela na mieste, útočník podľahol zraneniam v nemocnici.

Vražda sa stala v piatok skoro ráno v staršom bytovom dome neďaleko losinského zámku. Políciu privolali susedia, ktorí začuli veľmi hlasnú hádku na chodbe. „Keď sa policajná hliadka dostala do domu, tak zistila, že sa ocitla v apokalyptickej situácii. Vnútro domu bolo pokryté krvou,“ uviedol vedúci odboru všeobecnej kriminality Krajského riaditeľstva polície Olomouckého kraja Ján Lisický.

Bolo to ako poprava, Petra bili lopatou a dobodali nožom! Bratia sa priznali

Mladý muž podľa neho svojmu kamarátovi zasadil desiatky bodných rán do rôznych častí tela. Útočník nereagoval na opakované výzvy zasahujúcich policajtov a v zúrivom útoku na svojho známeho pokračoval, pričom začal ohrozovať aj hliadku. Jeho agresívne správanie nezastavila ani strela do ruky. Po ďalších výzvach nasledovala druhá strela do ruky, po ktorej sa piatim policajtom podarilo zúrivého páchateľa spacifikovať. Policajti zadržanému útočníkovi aj jeho obete poskytli prvú pomoc a zavolali záchrannú službu.

Mama štyroch detí (44) odsekla penis priateľovi a dobodala jeho kamaráta!

U dobodaného chlapca lekár na mieste konštatoval smrť. Páchateľa policajti pomohli naložiť do sanitky, mladík pri prevoze do nemocnice zomrel. Vražedný útok bol podľa Lisického brutálny. „Útočník použil dva nože, ktoré zlomil. Útočil aj zlomenou tyčou od metly,“ podotkol Lisický. Presnú príčinu úmrtia útočníka a jeho obete určí nariadená súdna pitva, vďaka ktorej kriminalisti zistia, či boli mladíci pod vplyvom alkoholu či návykových látok.

Zvláštne správanie mladíka opísala pre CNN Prima News jedna zo susediek. „On bol taký zvláštny chlapec, neviem, či lietal v drogách, ale už raz tu mal incident, že tu behal s nožom,“ povedala televízii žena. Na mieste činu kriminalisti zaistili lysohlávky. „Čaká nás teraz veľa práce, pretože je nutné dopátrať bližšie okolnosti a motív, prečo sa niečo také otrasné vôbec odohralo,“ povedal Lisický.

Vrah si robil v policajnom aute selfie, potom čo dobodal trinásťročné dievča 

Postup zasahujúcich policajtov, ktorí na páchateľa dvakrát vystrelili, podľa neho zrejme prešetrí Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS). Kriminalisti už začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania zvlášť závažného zločinu vražda. Vzhľadom na smrť útočníka bude prípad zrejme odložený.