Prvoinštančný súd v Sassari v talianskej Sardínii v utorok uznal vinného z vraždy Češky Zdeňky K.(†41) jej vtedajšieho partnera Francesca F. Súd vyhovel obžalobe a odsúdil muža na doživotie. Ten ale vinu odmieta a proti rozsudku sa chce odvolať. Informáciu v utorok zverejnila ČTK.

Podľa obžaloby Francesco F. (46) zabil svoju partnerku Zdeňku K. (†41) vo februári 2020 po tom, čo sa škaredo pohádali v mestečku Sorso. Žena pred ním utiekla so svojimi dvoma dcérami do blízkeho baru, kde ju však expriateľ dostihol a pobodal kuchynským nožom, údajne pred zrakmi ich malých dcérok. Poranenú ženu potom naložil spolu s dcérkami do auta a odviezol ich do niekoľko desiatok kilometrov vzdialenej obce. Ženu opustil pred domom miestneho lekára, privolaní záchranári však Češke už nedokázali pomôcť.

Zdeňku zavraždil jej vtedajšieho partnera Francesca F.

 Pomohol tip  svedka 

Dolapenie obžalovaného bolo dramatické. Po dlhej naháňačke sa polícii podarilo Francesca F. spacifikovať až na parkovisku pri supermarkete v Sassari. K dolapeniu prispel aj telefonát od svedka, ktorý mal údajne hrozný čin a pobodanú Zdeňku vidieť.

Vraždil zo žiarlivosti: Streľba v nemeckom meste si vyžiadala dvoch mŕtvych! Žiarlivého šialenca polícia zatkla 

 Obžalovaný sa  odvolá 

Podľa talianskeho denníka Corriere della Sera mal obžalovaný súdny zákaz sa k svojej bývalej priateľke približovať a problémy so zákonom mal súdený muž už v minulosti.

Štyridsaťšesťročný muž svoju vinu v utorok pred súdom odmietol. Tvrdil, že žena sa poranila pri hádke sama a on ju len doviezol k lekárovi.

Vražda zo žiarlivosti! Mladý tyran ubil priateľku, rozzúrilo ho vraj, že v bazéne ukázala prsia

„Francesco F. miloval Zdeňku a nikdy by jej neublížil,“ povedal jeho advokát Lorenzo Galisai, podľa ktorého sa počas procesu ukázalo mnoho nezrovnalostí. Po písomnom vyhotovení rozsudku sa proti nemu chce súdený muž odvolať.