Vražda v priamom prenose

Japonská televízia zverejnila záznam vraždy Kim Čong-nama

1345

Japonská televízia Fuji TV zverejnila video, na ktorom bezpečnostné kamery na letisku zachytili vraždu Kim Čong-nama, brata vodcu KĽDR. Útočníčky strekla Kimovi do tváre neznámu látku. Ďalšie videá potom zobrazujú Kimov kolaps a prevoz do nemocnice.

Japonská televízia zverejnila záznam vraždy Kim Čong-nama

Na zázname z letiska v Kuala Lumpur je vidieť žena, ktorá najprv pokojným krokom ku Kimovi prichádza. Následne mu položí ruky na oči, ako by chcela prekvapiť známeho. Potom svižným krokom odchádza preč. Kim potom s rukami v tvári vyhľadáva pomoc letiskového personálu. Potom už je len prevezený do nemocnice, kde následne zomiera. Udalosť, ktorá sa stala minulý týždeň, je podľa Južnej Kórei dielom severokórejských agentov.


Malajzijská polícia v sobotu oznámila, že v súvislosti s vraždou brata vodcu KĽDR zatkla severokórejského muža. Severokorejec je štvrtým podozrivým, ktorý bol pri vyšetrovaní smrti Kim Čong-nama zadržaný. Úrady tiež začali druhú pitvu tela obete. Informovala o tom agentúra Reuters.
Zatknutý Severokorejec bol identifikovaný ako Ri Čong-čchol narodený v roku 1970. Bol zadržaný v piatok večer v malajskom štáte Selangor, oznámila polícia vo vyhlásení. Už skôr boli v súvislosti s pondelkovej vraždou brata severokórejského diktátora Kim Čong-una zatknuté dve ženy, s vietnamským a indonézskym pasom, a priateľ jednej z nich.
Malajzijské úrady takisto oznámili, že od piatkového večera vykonávajú druhú pitvu tela Kim Čong-nama. Prvá pitva totiž podľa nich nepriniesla jasné výsledky. Rozhodnutie uskutočniť ďalšie pitvu očividne rozhorčilo Severnú Kóreu, ktorá odmietla prijať výsledky akejkoľvek pitvy a vyzvala Malajzii na okamžité vydanie tela.