Vražda sedemnásťročného dievčatá, ktorá otriasa Nemeckom. Našli ju v ubytovni utečencov

666

Telo nezvestnej sedemnásťročnej dievčiny bolo nájdené v ubytovni pre utečencov v západonemeckom meste Sankt Augustin, neďaleko Bonnu. Policajti uviedli, že prípad vyšetrujú, vo väzbe majú devätnásťročného mladíka s kenským pasom, informoval miestny denník General-Anzeiger.

Dievča, ktorej meno nebolo zverejnené, zmizla minulý piatok z mesta Unkel. Rodičom povedala, že ide za kamarátkou do Bonnu, na miesto stretnutia ale nedorazila. Rodina ohlásila jej zmiznutie, policajti najprv objavili kabelku a oblečenie dievčaťa na brehu jazera Sieglarer blízkosti ubytovne. Jej telo potom našli vo vnútri zariadenia.

Do pátrania po zmiznutej bolo zapojených na 150 policajtov a hasičov. Nasedenie boli aj potápači, ktorí prehľadávali jazero, vrtuľník s termovíziou, drony a psy.

 Polícia:  Dievča svojho vraha poznala 

Policajti prípad rieši ako vraždu, domnievajú sa, že dievča v ubytovni navštívila zadržaného mladíka. Pracujú s teóriou, že vrah a obeť sa poznali. Podozrivý má kenský aj nemecký pas, jeho presný pôvod zatiaľ nebol zverejnený. Vyšetrovateľa na mladíkovu stopu priviedli sociálne médiá.

Dvadsaťročný Iračan Alí Bašar, ktorého vinia z vraždy Zuzky († 14), mal dvakrát znásilniť aj jedenásťročné dievčatko

Policajný hovorca uviedol, že bude priebežne informovať o vývoji prípadu. Nemeckí policajti v poslednom roku vyšetrovali niekoľko podobných prípadov. V máji otriasla spoločností vražda a znásilnenie štrnásťročnej Susanny F. z Mainzu, z činu bol obvinený migrant z Iraku.