Veľmi tragický osud stretol americkú talentovanú modelku Dorothu Strattenovú (†20). Dvadsaťročná žena mala nakročené k veľkej sláve. Prihovoril sa za ňu sám šéf časopisu Playboy Hugh Hefner. Jej život ale čoskoro ukončil žiarlivý manžel Paul Snider, ktorý mladú partnerku nemilosrdne popravil strelou do hlavy.

Bola krásna a mala pred sebou sľubnú kariéru v slávnom Playboyi. Pre ten pracovala už od 18 rokov a sám Hefner do nej vkladal nemalé nádeje. Ako jeden zo „zajačikov“ sa objavovala aj v preslávenom sídle Playboya, vile, v ktorej sa svojho času diali tie najpikantnejšie veci.

Okrem krásy a sľubne rozbehnutej kariéry mala modelka bohužiaľ ale aj veľmi žiarlivého manžela, ktorý sa živil ako pasák a prevádzkar nočného klubu. Paul Snider partnerke síce prvé fotenie pre Playboy v roku 1978, kedy mala modelke 18 rokov, sám dohodil, akonáhle ale Dorotha začala pre Playboy pracovať na plný úväzok, začal neznesiteľne žiarliť.

Dva roky znásilňovania! Hovoria horúce dvojčatá o sexe s kráľom Playboya 

Turbulentný vzťah netrval dlho. Dorotha si Paula v júni 1979 vzala za muža, v auguste nasledujúceho roku potom došlo k strašnej tragédii. Šialený vrah zastrelil najprv Dorothu a potom seba.

Desivá vražda vraj pramenila zo Sniderovej žiarlivosti na vzťah, ktorý mala Strattonová s Petrom Bogdanovichom, legendárnym americkým filmárom. Snider a Strattenová boli nájdení mŕtvi Sniderovými spolubývajúcimi po tom, čo šli pár skontrolovať, uviedol denník Daily Star.

Ku vyzliekanie nás donútili, hovorí modelka! 

Ako vyšlo najavo počas vyšetrovania, Snider manželku najprv znásilnil, načo ju strelil brokovnicou do tváre. „Bol to úplný horor, už nikdy to nedostanem z hlavy,“ zverila sa Patti Laurmanoná, ktorá mŕtvych ako prvá zbadala.