Vražda zo žiarlivosti! Keď Natali umierala, znásilnil jej bezvládne telo!

797

Hrozivý prípad vraždy sa odohral v anglickom Teesside v severnom Anglicku. Andrew Pearson (45) zrejme neuniesol rozchod s priateľkou Natáliou Harkerovou (†30). Počkal si na ňu schovaný pri lesnej ceste, zo zálohy ju prepadol a zahrdúsil. Jej telo potom odtiahol do stanu v lese a už bezvládnu ju tam znásilňoval. Páchateľa za to odsúdili na doživotné väzenie.

Pearson chodil s Natáliou rok a pol. Ich vzťah pre mladú ženu skončil tragicky. Natáliu polícia našla mŕtvu v stane, ktorý si jej expriateľ postavil v lese. Podľa rozsudku Natáliu prepadol, keď išla 9. septembra 2019 na bicykli do práce lesnatým terénom, a bezvládnu ju odtiahol do svojho dočasného príbytku. Tam ju, už umierajúcu, znásilnil, uviedol spravodajský web Teesside Live.

Natália pracovala ako upratovačka na jednej klinike a dva mesiace pred smrťou sa s Pearsonom rozišla. Neprestávala si ale sťažovať kolegom, že ju bývalý priateľ stále prenasleduje a obťažuje. Na súde odznelo, že jej známi radili, nech sa obráti na políciu, ale ona vinou svojej dôverčivej a naivnej povahe niečo také odmietala. Neverila, že by jej niekto mohol ublížiť.

Zavraždil matku svojich šiestich detí zo žiarlivosti! Priateľov potom donútil, aby ju zakopali! Dostal 20 rokov

Policajti začali po žene pátrať, keď im jej kolegovia nahlásili, že neprišla do práce. Policajtom ten deň volala tiež Pearsonova matka. Podľa nej jej syn po telefóne rozprával, že sa vraj o 4:30 ráno s expriateľkou stretol a prechádzali sa pozdĺž rieky, keď sa mala nešťastne pošmyknúť, spadnúť do vody a topiť sa. Ďalej vykladal, že upadla do bezvedomia, takže ju začal oživovať. Keď to nepomáhalo, preniesol ju do stanu a tam v resuscitácii pokračoval. Potom vraj musel upadnúť do bezvedomia, a keď sa prebral, Natali už nežila.

Krásna mamička dvoch detí doplatila životom na hádku so svojím ex 

 Usvedčujúca správa z  mobilu 

Súd na základe dôkazov dospel k tomu, že Natali nezomrela nešťastnou náhodou, ale Pearsonovov rukou. Viedli k tomu forenzné dôkazy o tom, že páchateľ s ňou musel vykonať súlož, keď bola v bezvedomí alebo umierala. Existovali jasné stopy násilia na jej tele. Jedným z najpádnejších dôkazov proti nemu bola správa, ktorú v deň Nataliinej smrti poslal zo svojho mobilu kamarátovi. Správa bola vzápätí zmazaná, ale znela jasne. „Zbohom, práve som zabil Natalii. Idem sa udať,“ stálo v nej. Nakoniec sa však sám do rúk polície nevydal, naopak ho zatýkali na dvakrát v priebehu toho, ako sa dôkazy proti nemu hromadili.

Hlavu nezvestnej sedemnásťročnej Wilmy našli zabalenú v alobale v dome jej ex!

Pearson sa k činu ani v priebehu troch týždňov trvajúceho súdneho procesu nepriznal a odmietol, že by svojej bývalej priateľke niečo urobil. Podľa vyšetrovateľa Stevea Menziesa im v priebehu celého vyšetrovania nikdy neodpovedal na jedinú otázku. Súd dospel k záveru, že Pearson vraždil, pretože bol odmietnutím expriateľkou ohrdnutý. Vrah dostal doživotie s tým, že vo väzení si musí posedieť minimálne 24 rokov.