Dva plné zásobníky z Browning vystrieľal vlani v októbri vo svojom byte v Brne do svojej milenky Michaely Š. (†35) rozzúrený dôchodca Ján Š. (67). Senior neuniesol, že ho o dve generácie mladšia žena poslala k vode.

Niekdajší recepčný hotela Continental ženu popravil 13 výstrelmi. Neuniesol, že žena, s ktorou sa dva roky intímne stýkal, dala prednosť inému, mladšiemu milencovi.

Vražda zo žiarlivosti: Talian zabil na Sardínii svoju českú expartnerku.

„Dotklo sa ma, som samoľúby chlap. Pri káve sme sa pohádali. Doľahla na mňa bezmocnosť a poníženie. Vytiahol som z tašky pištoľ a chcel jej pohroziť, aby pochopila moju bezmocnosť. Nemal som v úmysle ju zastreliť, ale keď sme sa o zbraň preťahovali, podlomili sa mi noha. Vyšiel výstrel a všetko sa zrazu spustilo,“ priznal dôchodca na súde.

„Ospravedlnenie nie je dostatočné voči nešťastiu, ktoré sa stalo. Keby nedošlo k prestrelenie mojej nohy. Tým sa to celé spustilo, odohralo sa to v pár sekundách v afekte,“ dodal.

Vražda zo žiarlivosti! Žiarlivý profesor rozrezal mladú milenku (†24)

 Zabil mamu dvom  deťom 

So zavraždenou ženou sa jej kat zoznámil v hoteli, kde obaja pracovali. „Vznikol medzi nami milenecký vzťah, aj keď som bol oveľa starší,“ líčil na súde pokojným hlasom zachovalý penzista. Žena mala z predchádzajúceho vzťahu dve deti, ktoré prišli o mamu. Príbuzní po obžalovanom chcú náhradu nemajetkovej ujmy, a to necelých päť miliónov korún (200 tisíc eur).

 

Ján Š. Svojej milenke nakupoval, dával jej peniaze, za rok asi 6 tisíc eur. Platil jej elektriku a plyn v jej domčeku v Opatoviciach. Mužovi hrozí až 15 rokov väzenia, súd nad ním vynesie verdikt vo štvrtok dopoludnia.